Antalya Türk Müziği Günleri

Antalya Türk Müziği Günleri
Antalya Türk Müziği Günleri
- Bu yıl onuncusu yapılacak etkinlikte, 35 amatör topluluğun katılımıyla 48 program gerçekleştirilecek

ANTALYA (AA) - Antalya Türk Müziği Günleri'nin 10'uncusu düzenlenecek. 

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, odanın 133'üncü kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında bu yıl onuncusu düzenlenecek geleneksel Antalya Türk Müziği Günleri'nin, 17, 18 ve 19 Nisan'da gerçekleştirileceğini açıkladı.  

Çetin, ATSO Atatürk Konferans Salonu'nda organize edilecek etkinliğe ilişkin şunları kaydetti:

"Açılışını 17 Nisan Cuma günü saat 13.00'de yapacağımız ekinlik boyunca, 11 Türk Halk Müziği Korosu, 10 Türk Sanat Müziği Korosu, 4 Türk Müziği Topluluğu sahne alacak. Bunun yanında, izleyiciler için Türk müziğine akademik ve düzeyli bakış açısı kazandıracak deneyimli sanatçılarımızın konuk olduğu 7 söyleşi, bir konferans düzenlenecek."

- 35 amatör topluluk 48 program

ATSO Antalya Türk Müziği Günleri'nin bu yıl, 35 amatör topluluğun katılımıyla 48 programla görkemli bir organizasyona dönüşeceğini bildiren Çetin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu organizasyonla Antalya'mızdaki tüm koroların eksiksiz katılımıyla aynı ortamda sanat icra etmelerini sağlıyoruz. Artık, Antalyalı müzikseverler tarafından her yıl ilgiyle beklenen bu organizasyonumuzun, kuruluş yıl dönümü etkinliklerimizin önemli bir parçası olarak geleneksel hale gelmiş olmasından büyük mutluluk duyduğumu da ifade etmek istiyorum. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, her zaman kültür ve sanat çalışmalarına destek vermiş, sponsor olarak birçok etkinliğe katkı sağlamıştır.  Kültür ve sanat hayatına desteğimiz bundan sonra da artarak devam edecektir. Ücretsiz olan etkinliğimize tüm üyelerimiz ve sanatseverler davetlidir."