Antalya Valiliği "yol kesme" haberlerini yalanladı

Antalya Valiliği "yol kesme" haberlerini yalanladı
Antalya Valiliği "yol kesme" haberlerini yalanladı
-Antalya Valiliği, bazı basın yayın organlarında yer alan, "terör örgütü yandaşlarının kentte yol kestiği" ve "kimlik kontrolü yaptığı" yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi

ANTALYA (AA) - Antalya Valiliği, bazı basın yayın kuruluşlarında, "Kepez ilçesinde PKK terör örgütü yandaşlarınca yol kesildiği", "kimlik uygulaması yapıldığı" yönündeki haberleri yalanladı.

Antalya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentte daha çok çocukların karıştığı taş atma olaylarına güvenlik kuvvetleri tarafından anında müdahale edildiği ve sorumluların gözaltına alınarak, adalet önüne çıkarıldığı belirtildi.

Bu kapsamda son günlerde 25 şüphelinin gözaltına alınarak, haklarında yasal işlem yapıldığı ifade edilen açıklamada, son dönemde bazı basın organlarında, PKK terör örgütü mensuplarının yol kestikleri ve kimlik kontrolü yaptıklarına ilişkin bazı asılsız haberlerin yayınlandığı da hatırlatıldı.

Bu haberlerde, Antalya dışında çekilmiş bazı fotoğrafların kullanıldığı vurgulanan açıklamada, "Güvenlik birimlerimiz, huzur kenti Antalya'da kamu düzeni ve genel güvenliğimizi tehdit eden her türlü eyleme karşı hukuk içerisinde ve kararlılıkla mücadelesini sürdürecektir" denildi.