Antalya ve lüks yat üretimi Fransa'da tanıtacak

Antalya ve lüks yat üretimi Fransa'da tanıtacak
Antalya ve lüks yat üretimi Fransa'da tanıtacak
- Fransız bir grup yazar, Antalya'da incelemelerde bulundu

ANTALYA (AA) -  Fransa 'da yatçılık ve turizm konularında etkin dergi ve web sitelerinin yazarları, Antalya'da tanıtım turuna katıldı. 

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansından (BAKA) yapılan açıklamaya göre, program,  Kültür ve Turizm Bakanlığı Paris Kültür ve Tanıtım Müşavirliği, Türk Hava Yolları (THY) birliğiyle düzenlendi.

Fransız heyete yönelik tanıtım turuna 8 bin tirajlı turizm dergisi Envie D'ailleurs Magazine'den Jerome Dunant, 35 bin tirajlı Neptune Luxury Yacht Magazine'den Antoine Berteloot, 42 bin tirajlı yatçılık dergisi Voile France'den Pierre Dechabot ile ziyaretçi sayıları 25 bin ile 300 bin arasında olan web siteleri Tout Pour Les Femmes'den Jacques Douay, Voyager De Luxe'den Stephanie Courty ve Oopartir Magazine'den Vincent de Monicault katıldı. 

Yatçılık ve turizm yazarlarının, 4 gün süren program kapsamında lüks ve ultra lüks yat üretiminde başarılı çalışmaların gerçekleştirildiği Antalya Serbest Bölge'yi ziyaret ettiği aktarılan açıklamada, Antalya Deniz Ticaret Odası Başkanı Bekir İnanç Kendiroğlu, Antalya Serbest Bölge AŞ Genel Müdürü Zeki Gürses, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ali Kızıldağ'dan bilgi aldıkları belirtildi.

Açıklamada, bölgedeki bazı konaklama tesisleri, golf sahaları, tarihi ve turistik yerleri de gezen yazarların, yazılarında ülkelerindeki firmalara lüks yat üretimi ve turizm için Antalya'yı önerecekleri kaydedildi.