Antalya ve Muğla için kuvvetli yağış, don ve fırtına uyarısı

Antalya ve Muğla için kuvvetli yağış, don ve fırtına uyarısı
Antalya ve Muğla için kuvvetli yağış, don ve fırtına uyarısı
ANTALYA (AA) - Antalya ve Muğla için kuvvetli yağış, buzlanma, don, rüzgar ve denizlerde fırtına uyarısında bulunuldu. Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü...

ANTALYA (AA) - Antalya ve Muğla için kuvvetli yağış, buzlanma, don, rüzgar ve denizlerde fırtına uyarısında bulunuldu. 

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Antalya Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, bölgede  hava sıcaklığı 6 ila 10 derece azalacak. Bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak, iç kesimler ise kar yağışlı geçecek. 

Yag?ıs¸lar, Muğla'nın Fethiye ve Antalya'nın doğu ilçelerinde gece saatlerinde kuvvetli olacak. İç kesimlerde kuvvetli kar yağışıyla kuvvetli buzlanma ve don görülecek. 

Rüzgar, denizlerde gece saatlerinde fırtına şeklinde esecek. Bodrum-Kaş arasında kuzeybatı ve batıdan 2 ila 4, akşam saatlerinden itibaren 5 ila 7, Bodrum-Marmaris arası gece saatlerinde 6 ila 8, Antalya Körfezi güney yönlerden 3 ila 5, akşam saatlerinde 4 ila 6, gece saatlerinde kuzeybatıdan 5 ila 8 kuvvetinde esecek. 

Dalga yüksekliği 1 ila 2, gece saatlerinde 2 ila 4 metre civarında olacak. 

Açıklamada, Antalya'nın doğu ilçelerinde güney yönlerden kuvvetli esecek rüzgarın meydana getirebileceği soba ve baca zehirlenmelerine karşı tedbirli olunması istendi.