Antalya'da bantla sarılı paketten çakmak gazı çıktı

Antalya'da bantla sarılı paketten çakmak gazı çıktı
Antalya'da bantla sarılı paketten çakmak gazı çıktı
ANTALYA (AA) - Antalya'da bir parka konulan bantla sarılı paketten çakmak gazı çıktı.Kepez ilçesi Ulus Mahallesi'nde Fatih Sultan Mehmet Parkı'nda...

ANTALYA (AA) - Antalya'da bir parka konulan bantla sarılı paketten çakmak gazı çıktı.

Kepez ilçesi Ulus Mahallesi'nde  Fatih Sultan Mehmet Parkı'nda bantla sarılı bir paket bulunduğu şeklinde 155 Polis İmdat Hattı'na ihbar geldi.

İhbarın ardından çok sayıda polis ekibi parka yönlendirildi. Parkın etrafı olay yeri şeridi ile çevrildi. Polis ekipleri, Gazi Bulvarı'nın tek şeridini de trafiğe kapattı. Olay yerine gelen bomba imha uzmanı ekibi, özel kıyafetiyle bantla sarılı kutuyu kontrol etti. Bomba imha ekibinin dikkatle açtığı kutudan çakmak gazı tüpü çıktığı öğrenildi.

Olay yeri inceleme ekipleri, kutuyu ve içinden çıkan çakmak gazını incelemek üzere delil poşetine koydu. Polis ekipleri, park ve çevresinde de arama yaptı. Aramanın ardından başka paket bulunamayınca Gazi Bulvarı, yeniden trafiğe açıldı.

Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, AA muhabirine yaptığı açıklamada, paketten çakmak gazı tüpü çıktığını söyledi. Tedbir amaçlı park çevresinde arama yapıldığını dile getiren Tonbul, paketin inceleneceğini, olayın farklı bir mahiyetinin bulunduğunu düşünmediğini kaydetti.