Antalya'da basketbol aday hakem kursu açılacak

Antalya'da basketbol aday hakem kursu açılacak
Antalya'da basketbol aday hakem kursu açılacak
ANTALYA (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Basketbol İl Temsilciliği tarafından il genelinde hakem ihtiyacını karşılamak amacıyla...

ANTALYA (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Basketbol İl Temsilciliği tarafından il genelinde hakem ihtiyacını karşılamak amacıyla basketbol hakem kursu açılacak.

Basketbol İl Temsilcisi Soner Yasak, yaptığı yazılı açıklamada, basketbol hakemi olmak isteyenlerin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne dilekçe ile şahsen başvuru yapmaları gerektiğini bildirdi.

Bu sezon lig maçlarında sayı olarak rekor kıracaklarını ve bunun için de hakem kursu açmayı planladıklarını belirten Yasak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Türk basketboluna kaliteli hakemler kazandırmayı hedefledik. Basketbol hakemliğinde ivme yakalayıp üst klasmanlara daha çok hakem göndermeyi amaçlıyoruz. Bu işe gönül veren, önemseyen ve sorumluluk bilincinde davranan hakemler mutlaka iyi bir yerlere gelecektir."

Basketbol temel hakem aday kursuna katılmak isteyenlerden, TC vatandaşı olmak, en az lise veya dengi okul mezunu olmak, 17 yaşından küçük, 30 yaşından büyük olmamak, sağlık durumunun hakemlik yapmaya elverişli olduğunu doktor raporu ile belirlemiş olmak, yüz kızartıcı bir suçtan hüküm giymemiş bulunmak ve Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü veya Türkiye  Basketbol Federasyonu tarafından 6 ay veya daha fazla ceza verilmemiş olmak şartları aranacak.


  ETİKETLER:

  Basketbol

  ,

  Türkiye

  ,

  Antalya

  ,

  Aday

  ,

  spor

  ,

  Doktor

  ,

  Ceza

  ,

  Okul

  ,

  Lig

  ,

  sezon

  ,

  hakem