Antalya'da belediye çalışanlarına bayram müjdesi

Antalya'da belediye çalışanlarına bayram müjdesi
Antalya'da belediye çalışanlarına bayram müjdesi
- Büyükşehir Belediyesi, 8 bine yakın personelinin tüm alacakları ve esnafa olan borçları için Kurban Bayramı öncesi 80 milyon liralık ödeme yaptı

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Kurban Bayramı öncesinde tüm memur, işçi ve hizmet alımı yöntemi ile çalışan personellerle belediyeye ürün ve hizmet temini yapan esnafa 80 milyon liralık ödeme yaptı.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Belediye Başkanı Menderes Türel'in Kurban Bayramı öncesinde önceliği alın terine verdiği belirtildi.

Türel'in verdiği talimatla mali dengelerin sonuna kadar çalışan lehine zorlandığı ve bu sayede tüm memur, kadrolu işçi ve hizmet alımı ile çalışan personelin geçmiş dönemden kalan alacakları, maşları ve ikramiyelerinin hesaplarına yatırıldığı vurgulandı.

Açıklamada, 8 bine yakın personele maaş, tüm hak ve alacakları ile 2015 yılı ikramiyeleri için 30 milyon lira  ödeme yapıldığı ifade edilerek, geçmiş dönemde personel maaşlarından kesilen ancak emekli sandığı, SSK ve vergi dairesi gibi resmi kurumlara ödenmeyen resmi emanet ödemelerinin de yapıldığı kaydedildi.

Ayrıca, 2014 yılı mart ayı sonuna kadar biriken sendika aidatlarının geçmiş dönem borçlarının tamamen bitirilerek, cari tutarlara döndürüldüğü belirtildi.

Açıklamada, büyükşehir belediyesinin mal ve hizmet alımı yaptığı tüm iş yerlerine olan 50 milyon lira tutarındaki ödemelerin de yapıldığı ifade edilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Daha 1,5 yıl önceye kadar hizmet alımı ile çalışan işçilerin maaşlarının 4 ay geriden ödenmesi, hiçbir haklarının verilmemesi ile gündeme gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi, artık hem geçmiş dönemin borçlarını kapatıyor hem de çalışanların hakkını eksiksiz veriyor."