Antalya'da bir kızın otomobille ezilerek öldürülmesi davası

Antalya'da bir kızın otomobille ezilerek öldürülmesi davası
Antalya'da bir kızın otomobille ezilerek öldürülmesi davası
- Kız arkadaşının üzerinden otomobille geçerek ölümüne neden olduğu iddiasıyla "Olası kast ile öldürmek" suçundan 20 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası istenen sanığın yargılandığı davanın ilk duruşması yapıldı

ANTALYA (AA) - Antalya'da 22 yaşındaki kız arkadaşı Hüsne Aslan'ın üzerinden kullandığı otomobille geçerek ölümüne neden olduğu iddia edilen sanığın yargılanmasına başlandı.

Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya "Olası kast ile öldürmek" suçundan tutuklu yargılanan Şahin Koçar ile olayda ölen Hüsne Aslan'ın yakınları ve tarafların avukatları katıldı. 

Duruşmada, olay sırasında Hüsne Aslan'ın yanında bulunan, daha sonra Osmaniye'ye taşınan kardeşi Cennet Aslan'ın talimatla alınan ifadesi okundu.

İfadesinde olay günü Şahin Koçar ile bir barda buluştuklarını anlatan Cennet Aslan, "Daha sonra eve gitmek üzere kalktık. Şahin bizi evimize bırakabileceğini söyleyince arabasına bindik. Yolda başka bir yere gitmemiz için ısrar etti ama biz gidemeyeceğimizi söyledik. Bu yüzden tartıştık" görüşlerini dile getirdi.

Yolda Koçar'ın sigara almak için durduğunu, aracın ön koltuğunda oturan ablasının da sigara almak için inmek istemesine rağmen Koçar'ın kendisine engel olduğunu öne süren Aslan, şunları kaydetti:

"Geri döndüğünde sadece kendisine sigara aldığını, bize almadığını gördük. Biz de araçtan inerek sigara aldıktan sonra taksi bakmaya başladık. Biraz yürüdükten sonra Şahin aracıyla yanımıza gelip evimize bırakacağını söyledi. Tekrar onun aracına bindik. Bir süre sonra Şahin ablama vurmaya başladı. Hüsne de karşılık verip araçtan inmek istedi. Ben araçtan indim, çevreden yardım istedim. Hüsne araçtan inmek istediği sırada onun saçlarından yakaladı ve gaza bastı. Ablam, başı arabanın içinde ayakları dışarıda şekilde sürüklenmeye başladı. Daha sonra düştü ve aracın tekerinin altında kaldı. Sanık önce durdu, daha sonra yardım etmeden gitti." 

- "Aracın altında kaldığını anlamadım"

Şahin Koçar ise duruşmadaki ifadesinde, Hüsne Aslan ile 2 yıl kadar önce sosyal medyadan tanıştıklarını söyledi.

Olay gecesi Cennet'in kendisinden evlerine bırakmasını isteyince kabul ettiğini, ablasının aracın önüne, kendisi de arkaya bindiğini belirten Koçar, şöyle konuştu:

"Araçta Hüsne başıma teneke bira kutusuyla vurdu. Aynı zamanda tırnaklamaya başladı. Bu esnada Cennet de 'polis' diye bağırıyordu. Hüsne araçtaki materyalleri bana fırlattı. Cennet arabadan inmişti. Hüsne de dışarıdaydı. Daha sonra ben eve gittim. Gece yarısı gelen polisler bana bir kaza yaptığımı söyledi. Bense trafik kazası yapmadığımı söyledim. Daha sonra hastanede Hüsne'nin vefat ettiğini öğrendim. Hüsne Aslan'ın kullandığım aracın altında kaldığını anlamadım."

Mahkemede ifade veren görgü tanıkları da Cennet ve Hüsne Aslan'ın yolda yalpalayarak yürüdüklerini belirterek, "Ön koltukta oturan kadınla sürücü arasında tartışma yaşandı. Araç hareket ettiğinde sürücüyle tartışan kadının vücudunun yarısı aracın içinde, ayakları dışarıdaydı. Bu sırada kadın yere düştü. Araç da kadının kafasının üzerinden geçti, sonra yoluna devam etti" ifadesini kullandı.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Antalya'da 19 Şubat'ta Şahin Koçar'ın kullandığı otomobilin altında kalan arkadaşı Hüsne Aslan, olay yerinde ölmüştü. Olayın ardından gözaltına alınan Koçar, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Koçar hakkında "Olası kast ile öldürmek" suçundan 20 yıldan 25 yıla kadar hapisle cezalandırılması istemiyle dava açılmıştı.