Antalya'da Çanakkale Savaşı fotoğrafları sergisi açıldı

Antalya'da Çanakkale Savaşı fotoğrafları sergisi açıldı
Antalya'da Çanakkale Savaşı fotoğrafları sergisi açıldı
ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesi ile Muharip Gaziler Derneğinin ortaklaşa düzenlediği Çanakkale Savaşı fotoğrafları sergisi açıldı.Kepez Belediye...

ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesi ile Muharip Gaziler Derneğinin ortaklaşa düzenlediği Çanakkale Savaşı fotoğrafları sergisi açıldı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde gaziler ile öğrencilerin katılımıyla açılan sergide yaptığı konuşmada, çocuklara Çanakkale ruhunu anlatmak için bu tür etkinliklere davet ettiklerini söyledi. 

Sergide hem gazilerle hem de çocuklarla olmak istediklerini belirten Tütüncü, "Bir anlamda dedeler ile torunlar, çok anlamlı bir etkinliğin açılışını yaptılar dedirtecek kadar anlamlı bir fotoğraf karesi oluşturdu. Bizim Çanakkale ruhunu gelecek kuşakları aktaramamamız demek, Çanakkale ruhunu yaşatmamamız demektir. Mutlaka gelecek kuşaklara Çanakkale ruhunu aktarmamız gerekiyor" dedi.

Sergiyi Genelkurmay Başkanlığı'nın arşivinden aldıkları fotoğraflarla oluşturduklarını ifade eden Muharip Gaziler Derneği Antalya Şubesi Başkanı Abidin Sezer de Çanakkale Savaşı'nın Türk milletinin yazdığı bir destan olduğunu dile getirdi.

Çanakkale ruhunu tüm benliğimizde yaşamamız gerektiğini anlatan Sezer, "Türk insanının kalbi insan sevgisiyle doludur. Çanakkale ruhu Türk milletinin Allah'a olan inancıyla ve iman gücüyle çeliği yendiği zaferin adıdır" diye konuştu.