Antalya'da cinayet

Antalya'da cinayet
Antalya'da cinayet
- Şizofreni tedavisi gördüğü iddia edilen kişi, annesini öldürdükten sonra açıldığı denizde boğulmak üzereyken kurtarıldı - Şüphelinin, Demre'nin eski belediye başkanının oğlu öğrenildi

ANTALYA (AA) - Antalya'da şizofreni tedavisi gördüğü öne sürülen kişi, annesini öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alındı.

İddiaya göre, Konyaaltı ilçesi Arapsuyu Mahallesi'nde bir sitede ikamet eden eski Demre Belediye Başkanı Adnan Genç'in, şizofreni tedavisi gördüğü öne sürülen oğlu B.G (26) ilaçlarını almayarak, annesini darbetti.

Bunun üzerine anne Zahide Genç (60), doktor olan bir yakınını telefonla arayarak, oğlunun ilaçlarını almadığını ve kendisine saldırdığını belirterek, yardım istedi.

Eve geldiğinde Zahide Genç'in cesedini bulan yakını, polis ekiplerine haber verdi. Bu sırada, Konyaaltı sahili açıklarında denizde bir kişinin yüzdüğünü ve boğulma tehlikesi geçirdiği gören vatandaşlar da yetkililerden yardım istedi.

Olay yerine gelen Deniz Polisi ekipleri, denizdeki kişiyi bota alarak Yat Limanı'a getirdi. B.G olduğu belirlenen kişinin, polis ekiplerine annesini öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

Deniz Polisi tarafından ifadesi alınan B.G, İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Bu arada, şüphelinin Konyaaltı sahilinde bıraktığı ve üzerinde kan olduğu belirlenen kıyafetleri polis ekipleri tarafından incelendi.