Antalya'da dolandırıcılık operasyonu

Antalya'da dolandırıcılık operasyonu
Antalya'da dolandırıcılık operasyonu
- Gözaltına alınan 3 kişinin, telefonda vatandaşları çeşitli tehditlerle baskı altına alarak dolandırdığı iddia edildi

ANTALYA (AA) - Antalya'da telefonda kendisini polis gibi tanıtarak vatandaşları dolandırdığı iddia edilen 3 kişi gözaltına alındı.

Antalya Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Antalya'da kendilerini polis gibi tanıtarak vatandaşları dolandırdığı iddia edilen kişilere ait telefonları teknik takibe alan Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, zanlıların kimliklerini belirledi. Polis ekipleri, Kepez ilçesi Sakarya Bulvarı'ndaki bir evde zanlılar F.G, H.P. ve A.D'yi gözaltına aldı.

Zanlılardan, hakkında hırsızlık ve çeşitli suçlardan kesinleşmiş 6 yıl hapis cezasının bulunduğu tespit edilen A.D'nin polis baskını sırasında ikinci kat balkonundan atlayarak kaçmaya çalıştığı ve bu nedenle yaralandığı bildirildi. 

Zanlıların, kendisini polis gibi tanıtarak tehdit ve baskı yoluyla çeşitli tarihlerde H.Ö. isimli kişiden 15 bin lira , H.D'den 9 bin lira, G.G'den 12 bin lira, 4 bilezik, 4 reşat altını ve 6 çeyrek altın, H.N'den ise 12 bin 400 lira aldıkları tespit edildi.

Zanlılar, polisteki ifadelerinin ardından "nitelikli dolandırıcılık" suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. 


  ETİKETLER:

  Altın

  ,

  Antalya

  ,

  İddia

  ,

  lira

  ,

  hapis

  ,

  emniyet

  ,

  sakarya