Antalya'da dolandırıcılık operasyonu

Antalya'da dolandırıcılık operasyonu
Antalya'da dolandırıcılık operasyonu
- Telefonla aradıkları kişiye kendilerini savcı olarak tanıtıp dolandırmaya çalıştıkları öne sürülen 2 kişi, suçüstü yakalandı

ANTALYA (AA) - Antalya'da kendilerini savcı gibi tanıtarak dolandırıcılık yapmaya çalıştıkları öne sürülen 2 kişi, gözaltına alındı.

Antalya Emniyet Müdürlüğünün yazılı açıklamasına göre, Konyaaltı ilçesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'nda devriye gezen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, sürekli telefonla konuştukları fark edilen iki kişiyi şüphe üzerine takibe aldı.

Polis ekipleri, kişilerin, aynı bankanın Konyaaltı ve Uncalı şubelerine giderek bankaları gözetlediğini belirledi. Bu sırada bankanın Uncalı şubesine giren ekipler, telefonla konuşan yaşlı bir kişinin para çekmeye çalıştığını fark etti.

İsminin Ö.F.K. olduğu belirlenen ve hesabından 100 bin lira çekmek isteyen vatandaş, bankadaki nakit sıkıntısı nedeniyle 20 bin lira çekerek parayı poşete koydu ve bankadan ayrıldı.

Yolun karşısına geçen Ö.F.K, çöp konteynerinin yanına içinde 20 bin lira bulunan poşeti bıraktı. Bu sırada poşeti alan A.K. ile yanında bulunan A.D, polis ekiplerince yakalandı.

Zanlılar, polisteki ifadelerinin ardından "nitelikli dolandırıcılık" suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Para

  ,

  lira

  ,

  savcı

  ,

  şüphe

  ,

  emniyet