Antalya'da düşen paramotor

Antalya'da düşen paramotor
Antalya'da düşen paramotor
- Antalya'da paramotorun düşmesi sonucu hayatını kaybeden pilot Onur Yılmaz'ın babasının da geçen yıl paramotorla kaza yaptığı belirlendi

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde düşen paramotorun pilotu 28 yaşındaki Onur Yılmaz'ın babasının da geçen yılki bir uçuş sırasında düştüğü ve hafif yaralandığı ortaya çıktı.

Antalya'da dün kullandığı paramotorun düşmesi sonucu yaşamını yitiren Onur Yılmaz'ın arkadaşı Orhan Yeşil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yılmaz'ı kaybetmekten büyük üzüntü duyduklarını dile getirdi.

Onur Yılmaz'ın işini iyi yapan bir insan olduğunu belirten Yeşil, "Kendisiyle çok fazla uçtum. Ben de uçuyorum ama Onur en çok uçanlardan biriydi. 10 yıldır bu işi yaptığını biliyorum ve eğitimini Almanya 'da almıştı" dedi.

Yılmaz'ın kullandığı paramotorun aynı zamanda Türkiye distribütörlüğünü yaptığını kaydeden Yeşil, paramotor ve yamaç paraşütünün tehlikeli bir spor olmadığını savundu. Yeşil, bu sporun önlemlerin alınması ve kurallarına uyulması halinde dünyanın en güvenilir aktivitesi olduğunu iddia etti.

Öte yandan, Onur Yılmaz'ın babası Önder Yılmaz'ın 3 Nisan 2014'te bir paramotor uçuşu sırasında kaza geçirdiği ortaya çıktı. Önder Yılmaz'ın, Alanya Kalesi civarında ağaçlık alana düştüğü ve kazayı hafif sıyrıklarla atlattığı öğrenildi.

Lara Beach Park yakınındaki bir alandan dün havalanan paramotor, havada bir süre kaldıktan sonra kıyıdan yaklaşık 300-400 metre açıkta henüz belirlenemeyen bir nedenle denize çakılmış, kazada vatandaşların kıyıya çıkardığı hava aracının pilotu Onur Yılmaz (28) ile Tarık Taşel (27) olay yerinde hayatını kaybetmişti.


  ETİKETLER:

  Almanya

  ,

  Türkiye

  ,

  Antalya

  ,

  spor

  ,

  Alanya

  ,

  Hava

  ,

  İddia