Antalya'da fuhuş operasyonu

Antalya'da fuhuş operasyonu
Antalya'da fuhuş operasyonu
- Manavgat'ta fuhuş yaptığı belirlenen yabancı uyruklu 15 kadın ve bu kadınları fuhşa zorladıkları iddia edilen 6 kişi yakalandı - Kadınların ikisinin HIV taşıyıcısı olduğu tespit edildi

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Manavgat ilçesinde 7 adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonda fuhuş yaptıkları tespit edilen 15 yabancı uyruklu kadın ile bu kadınları fuhşa zorladıkları belirlenen 6 kişi gözaltına alındı.

Manavgat Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçede 7 adrese eş zamanlı operasyonun düzenledi. Operasyonda fuhuş yaptırıldığı belirlenen 5'i Kırgızistan, 10'u Özbekistan uyruklu 15 kadın yakalandı. Operasyon sırasında Side Mahallesi'ndeki 4 katlı apartmanın ikinci katından atlayarak kaçmak isteyen bir Kırgız kadınının ayağının kırıldığı bildirildi.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından Manavgat Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen kadınlardan ikisinin HIV taşıyıcısı olduğu tespit edildi. Kadınlar Manavgat'taki işlemlerinin ardından sınır dışı edilmek üzere İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesine gönderildi.

Operasyonda kadınları fuhşa zorladıkları belirlenen 6 kişi de gözaltına alındı. Zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, çalıntı olduğu belirlenen bir tabanca, bir kuru sıkı tabanca, bir pompalı av tüfeği ele geçirildi.

Zanlıların jandarmadaki ifade işlemleri sürüyor.