Antalya'da geçen yıl 56 yabancı İslamiyet'i seçti

Antalya'da geçen yıl 56 yabancı İslamiyet'i seçti
Antalya'da geçen yıl 56 yabancı İslamiyet'i seçti
ANTALYA (AA) - Antalya'da geçen yıl 56 yabancının İslam dinini seçtiği bildirildi.Antalya Müftüsü Osman Artan, AA muhabirine yaptığı açıklamada,...

ANTALYA (AA) - Antalya'da geçen yıl 56 yabancının İslam dinini seçtiği bildirildi.

Antalya Müftüsü Osman Artan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İslamiyet'in barış ve kardeşlik dini olduğunu hatırlattı.

Bütün kötü işleri yasaklayan ve insanları iyilik yapmaya davet eden İslam dini mensuplarının hem dünya hem de ahiret hayatı için çaba gösterdiklerini anlatan Artan, İslamiyet'in doğru kaynaklardan öğrenilmesi ve yanlış yorumlara sebebiyet verilmeden anlaşılması için çalışmalar yaptıklarını vurguladı.

Geçen yıl yaklaşık 13 milyon turistin geldiği Antalya'da yabancı misafirlerin tatil ve seyahatlerinin dışında Türklerin ve Müslümanların yaşantılarıyla ilgili izlenimler edindiklerine dikkati çeken Artan, Antalya Müftülüğü olarak İslam diniyle ilgili kaynakları ücretsiz dağıttıklarını kaydetti.

Artan, geçen yıl başta evlilik nedeniyle olmak üzere 3'ü erkek 56 yabancı uyruklu kişinin İslam dinini seçtiğini ifade eden Artan, İslam dinini seçenlerin başında Rusların geldiğini belirtti.

Bunu Almanya ve Moldova vatandaşlarının takip ettiğini kaydeden Artan, Ukrayna, İngiltere , İsveç, Özbekistan, Polonya, Hollanda, Norveç, Romanya gibi ülkelerden de kişilerin Müslümanlığa geçtiklerini kaydetti.