Antalya'da "Gençler Konuşuyor, Metin Abi Dinliyor" Paneli

Antalya'da "Gençler Konuşuyor, Metin Abi Dinliyor" Paneli
Antalya'da "Gençler Konuşuyor, Metin Abi Dinliyor" Paneli
- AK Parti İstanbul Milletvekili Külünk: - "(Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki Kurşunlu Camisi'nin teröristlerce yakılması) PKK o camiyi Çaldıran sonrası Yavuz'un bu coğrafyada kurduğu insan temelli düzeni 21. yüzyılda bozmak için yaktı" - "Bu coğrafyada Türklerin aleyhine olan her şey Kürtlerin de aleyhinedir, Kürtlerin aleyhine olan her şey de Türklerin aleyhinedir"

ANTALYA (AA) - AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Diyarbakır'daki Kurşunlu Camisi'nin teröristlerce yakılmasına ilişkin "Bizim tüm iyi niyetlerimize rağmen PKK o camiyi aslında Çaldıran sonrası Yavuz'un bu coğrafyada kurduğu insan temelli düzeni 21. yüzyılda bozmak için yaktı. O cami bilerek seçildi, rastgele seçilmedi" değerlendirmesinde bulundu. 

Külünk, Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen, "Gençler Konuşuyor, Metin Abi Dinliyor" konulu panelde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin hem siyasi hem de iktisadi anlamda güçlü olması gerektiğini vurguladı.

Terör örgütü PKK'nın, Kürt psikolojisi üzerinden üretmek istediği sosyolojinin, bu coğrafyanın parçalanmasına hizmet ettiğini dile getiren Külünk, "Son 200 yıllık küresel egemenler kendilerine alternatif istememektedir. Küresel egemenler şunu da iyi bilmektedirler ki ürettikleri küresel sisteme alternatif bir tek güç vardır, bu da İslam ve Müslümanlardır. O zaman küresel egemenler yeryüzünün İslamsızlaştırılması projesinin uygulama alanı olarak da bu coğrafyayı görmüşlerdi" diye konuştu.

Küresel egemenlerin, Türkiye topraklarında 3 projeyi sahaya sürdüğüne dikkati çeken Külünk, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bunlar İslamsız Arap, İslamsız Türk, İslamsız Kürt çünkü İslam insanlık için düzen öngörmektedir. Bu düzende de hak, hukuk ve adalet vardır. Bir milyar obezin olduğu bir dünyada bir milyar aç varsa, Somali'de yaşam beklentisi 40, Norveç'te 75 ise hak ve hukuk diyecek bir insani düzen yoktur ama insanlar arasında bir düzenin olmasını isteyecek tek güç ise İslam ve Müslüman güçtür. O halde bu coğrafyanın İslamsızlaştırılması, Cumhuriyet Halk Partisi üzerinden tek parti şeflik döneminde İslamsız Türk projesi sahaya sürüldü. Arap vaazcılığı üzerinden İslamsız bahar, PKK terör örgütü üzerinden İslamsız Kürt projesi sahaya sürülmüştür. Üçünün de akıl merkezi, küresel üst akıldır." 

-"O cami rastgele yakılmadı"

Külünk, küresel üst aklın gelir dağılımında adalet istemediğini ve Türkiye'de son üç yılda meydana gelen saldırılarda bunun görüldüğünü belirterek, Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki Kurşunlu Camisi'ne yapılan saldırının bunun kanıtı olduğunu söyledi. 

Söz konusu caminin rastgele seçilmediğini dile getiren  Külünk, şöyle devam etti:

"O cami rastgele yakılmadı çünkü Osmanlı Beyler Beyliğinden önce Diyarbakır'da egemen olan güç İran'dı. Bu coğrafyada birbirimizle kavga etmemeliyiz ama bu coğrafyada bizi ayağımızdan her zaman çeken güç İran'dı. Bizim tüm iyi niyetlerimize rağmen PKK o camiyi aslında Çaldıran sonrası Yavuz'un bu coğrafyada kurduğu insan temelli, bu coğrafyada kurduğu düzeni 21. yüzyılda bozmak için yaktı. O cami bilerek seçildi, rastgele seçilmedi. Birileri dedi ki 'Safevi Hanedanlığı'nı bize hatırlatırcasına 'biz buradayız' dedi, cami yaktırarak PKK işbirliğiyle. Dolayısıyla PKK bir Kürt Projesi değildir. Bu coğrafyada Türklerin aleyhine olan her şey Kürtlerin de aleyhinedir, Kürtlerin aleyhine olan her şey de Türklerin aleyhinedir."

Külünk, Türk, Kürt ve Arapların yeniden stratejik ittifak kurarak ayağa kalkışının engellenmek istendiğini sözlerine ekledi.