Antalya'da İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu toplandı

Antalya'da İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu toplandı
Antalya'da İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu toplandı
ANTALYA (AA) - İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu toplantısı, Antalya Valisi Muammer Türker başkanlığında Antalya Otelcilik ve Turizm Meslek...

ANTALYA (AA) - İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu toplantısı, Antalya Valisi Muammer Türker başkanlığında Antalya Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli'nde yapıldı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, toplantıya Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Antalya Halk Sağlığı Müdürü Murat Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ile İl Jandarma Komutanlığı ve ilgili diğer kurum yetkililerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Türker, İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu'nun 3 ayda bir toplandığını, yılın ilk toplantısını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Toplantıda bir önceki yılın genel değerlendirmesinin yanı sıra bundan sonra neler yapılacağı konusunda fikir alışverişinde bulunulduğunu ifade eden Türker, uyuşturucu konusunda başarı elde etmek için devletin, sivil toplum kuruluşlarının ve ailelerin işbirliği içerisinde farkındalık oluşturmasının önemine dikkati çekti. 

Türker, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında Ankara 'da yapılan toplantıda uyuşturucu konusuna dikkat çekildiğini anımsattı. Türker, konunun milli seferberlik halinde ülke meselesi olarak ele alınması gerektiğine işaret etti.

Toplantıda, Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü 2014 yılının değerlendirilmesine ilişkin sunum da yaptı.