Antalya'da kumar operasyonu

Antalya'da kumar operasyonu
Antalya'da kumar operasyonu
- Kentte 6 adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonda 23 kişi gözaltına alındı - Operasyonlarda kumar oynadığı belirlenen 297 kişiye toplam 61 bin 776 lira idari ceza uygulandı

ANTALYA (AA) - Antalya'da bazı adreslere düzenlenen kumar operasyonunda 23 kişi gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği koordinesinde, Muratpaşa ve Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de katılımıyla Kızılsaray, Kışla, Güzeloba, Elmalı, Altındağ ve Teomanpaşa mahallelerinde bazı adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda kumar oynattıkları, kumar oynanması için yer temin ve imkan sağladıkları belirlenen 23 kişi gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

Yapılan incelemede, kumar oynadığı tespit edilen 297 kişiye toplam 61 bin 776 lira idari ceza , daha önce mühürlenen işletmelerin mühürlerinin kırılması olaylarına karıştıkları belirlenen 7 kişi hakkında da adli işlem uygulandı.

Operasyon kapsamında, "tefecilik", "kasten yaralama" ve "emniyeti suistimal" suçlarından 4 kişinin daha arandığı öğrenildi.