Antalya'da kurbanlıkların yüzde 70'i satıldı

Antalya'da kurbanlıkların yüzde 70'i satıldı
Antalya'da kurbanlıkların yüzde 70'i satıldı
- Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Yardımcı: - "Antalya'da kurbanlıkların yüzde 70'inin satıldığını gördüm. Bu durum bizim için gurur verici" - "Vatandaşlar korkmasın ve kurbanını rahat rahat alsın. Antalya'da kurbanlıklar Türkiye'nin her yerinden daha ucuz"

ANTALYA (AA) -  Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı, Antalya'da kurbanlıkların yüzde 70'inin satıldığını bildirdi.

Varsak Menderes Mahallesi'nde bulunan Kurban Pazarı'nı gezen Yardımcı, pazarda hem belediyelerin hem de Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün nasıl çalıştığını denetlediklerini söyledi.

Pazarda vatandaşın derdini dinleyip sorunlarını çözmeye çalıştıklarını belirten Yardımcı, " Bugün  kurban satış yerlerini gezdik. Antalya'da kurbanlıkların yüzde 70'inin satıldığını gördüm. Bu durum bizim için gurur verici" dedi.

- "Vatandaşlar kurbanlığını rahat rahat alsın"

Yardımcı, kurbanlık fiyatlarının yüksek olmadığını belirterek, "Pazarda yaklaşık 50 kilo gelen bir keçi bin liraya satılıyor. Bu demek oluyor ki kilosu 20 liraya geliyor. Bu da kasapta satılan et fiyatından daha aşağıda. Bir ton 30 kilogramlık dana 15 bin liraya satılmış. Canlı kilosu 15 liraya gelir. Böylece anlıyoruz ki Antalya'da kurbanlık fiyatları gayet uygun. Vatandaşlar korkmasın ve kurbanını rahat rahat alsın. Antalya'da kurbanlıklar Türkiye'nin her yerinden daha ucuz" ifadelerini kullandı.

Antalya'da herkese yetecek kadar hayvan bulunduğunu anlatan Yardımcı, yüksek fiyatla kurbanlık satmak isteyen fırsatçılar konusunda da çalışma yaptıklarını kaydetti.

Yardımcı, kurban satıcılarına sahte paraları tespit etmeleri için 3 yıldır sahte para kalemi dağıttıklarını sözlerine ekledi.

- Bir ton 30 kilogramlık dana 15 bin liraya satıldı

Varsak Menderes Mahallesi'ndeki kurban pazarında 15 bin liraya satılan bir ton 30 kilogramlık "Murat" adlı dana vatandaşlardan ilgi gördü.

Van'da besicilikle uğraşan Abdurrahman Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, yetiştirdiği 30 danayı satmak için Antalya'ya getirdiğini söyledi.

Pazardaki en büyük dananın kendisine ait olduğunu belirten Yıldız, "En büyük danam bin 30 kiloluk 'Murat'. Ona ismini Murat Nehri'nden verdim ve 15 bin liraya sattım. Pazardaki en büyük dana da benim, daha büyüğü yok. Kurbanlıklarımı yaylada yetiştirdim. Hepsi birbirinden güzel ve sağlıklı. Pazara getirdiğim 30 danadan 28'ini sattım. Bayrama kadar geriye kalan iki danayı da satmayı planlıyorum" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Türkiye

  ,

  Antalya

  ,

  Ucuz

  ,

  Bugün

  ,

  Tarım

  ,

  Para

  ,

  Kurban

  ,

  gıda

  ,

  keçi

  ,

  başkan

  ,

  esnaf