Antalya'da özel okul fuarı

Antalya'da özel okul fuarı
Antalya'da özel okul fuarı
- Fuarda 27 özel okul ile eğitim alanında hizmet veren 60 firma stant açtı

ANTALYA (AA) - Antalya'da ilk kez düzenlenen "Benim Okulum Fuarı" kapsamında, 27 özel okulun tanıtımı yapıldı.

Antalya Cam Piramit'te MSK Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen fuarda çocukların kreş zamanından kolej çağına kadar ihtiyaç duyacağı tüm ürün ve hizmetler tanıtıldı. Fuarda 27 özel okul ile eğitim alanında hizmet veren 60 firma stant açtı. 

MSK Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kolcuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, devletin ailelere verdiği teşvik sayesinde özel okullara ulaşımın daha da kolaylaştığını söyledi. Dershanelerin özel okula dönüşümü ile özel okul sayısının arttığına işaret eden Kolcuoğlu, bu durumun ailelere daha fazla seçenek sunduğunu kaydetti. 

Ailelerin "Çocuğumu hangi okula göndermeliyim, okullarda eğitim nasıl veriliyor, servisçilere ne kadar güvenebilirim, erken kayıt avantajından nasıl yararlanırım?" sorularına yoğunlaştığını anlatan Kolcuoğlu, "MSK Fuarcılık olarak eğitim alanına da hizmet vermek istedik. Bu doğrultuda ilk defa okulların kendilerini tanıtma fırsatı bulduğu bir fuar gerçekleştirdik. Bu fuar, her yıl eğitim sektörünün önemli bir buluşma adresi olacak" dedi.

Kolcuoğlu, fuarda aile , çocuk , eğitim, sağlık ve doğal beslenme konularının irdelendiğini dile getirdi. Ailelerin merak ettiği sorulara uzmanlar eşliğinde fuarda yanıt bulabildiklerini söyleyen Sedat Kolcuoğlu, "Fuar sayesinde ailelerin çocuklarının geleceği açısından iyi bir analiz yaparak, doğru kararlar almasına yardımcı olacağız" diye konuştu.

Kolcuoğlu, üç gün sürecek fuarda TÜBİTAK ve Türk Hava Kurumu tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendiğini bildirdi. 

Fuarda, Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi ile Antalya Down Sendromlular Derneğine bağlı engelli bireylerin yaptığı eserler de sergilendi.