Antalya'da "Paralel Yapı" operasyonu

Antalya'da "Paralel Yapı" operasyonu
Antalya'da "Paralel Yapı" operasyonu
- Antalya merkezli beş ilde gerçekleştirilen operasyonda, hakkında yakalama kararı çıkartılan 13 kişiden 6'sı gözaltına alındı - Gözaltına alınanlar arasında eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Mehmet E'nin de bulunduğu bildirildi

ANTALYA (AA) - Antalya merkezli 5 ilde düzenlenen "Paralel Yapı" operasyonunda aralarında emniyet müdürü, amiri ve polis memurunun da bulunduğu altı kişi gözaltına alındı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Antalya, İzmir , Burdur, Şanlıurfa ve Batman'da "Paralel Yapı" iddialarına yönelik operasyon düzenledi. 

Operasyonda, hakkında yakalama kararı çıkartılan 13 kişiden eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Mehmet E'nin de arasında bulunduğu altı emniyet mensubu gözaltına alındı. Operasyon kapsamında aranan yedi kişiden 6'sı hakkında "tutuklama" kararı bulunduğu belirtildi. 

Zanlıların, "Örgüt kurmak ve yönetmek, evrakta sahtecilik, haberleşmenin gizliliğini ihlal, aleni olmayan konuşmaları dinlemek ve kaydetmek" suçlamalarıyla ifadelerinin alındığı bildirildi.