Antalya'da polislere eğitim semineri verildi

Antalya'da polislere eğitim semineri verildi
Antalya'da polislere eğitim semineri verildi
ANTALYA (AA) - Antalya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nde görev yapan personele, "yaşam koçluğu" eğitimi verildi.Emniyet...

ANTALYA (AA) - Antalya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nde görev yapan personele, "yaşam koçluğu" eğitimi verildi.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, toplum destekli polislik faaliyetlerinin daha etkin yürütülebilmesi için eğitim semineri düzenlendiği ifade edildi.

Suç ve suçluluğun toplumsal gündemi işgal eden konuların başında geldiği vurgulanan açıklamada, genel güvenlik hizmetlerinin ve suçla mücadelenin sadece polis hizmetleri eksenli değil, çok yönlü ve bütüncül bir şekilde yürütülmesi gerektiği belirtildi.

Bunu sağlamanın temel yöntemlerinden birisinin de toplum destekli polislik hizmetlerinin yaşama geçirilmesi olduğu ifade edilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Bu çerçevede Antalya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen faaliyetler kapsamında 'Hayattaki Asıl İsteğimiz Birinin Bize Ne Yapabileceğimizi Farkettirmesi' sloganıyla önümüzdeki yıllarda hayata geçirilmesi düşünülen birçok proje ve etkinliklerde hedef kitlenin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için tüm toplum destekli polislik şube müdürlüğü personeline 10 gün süreyle ve sosyal hayatta iletişim, kişisel gelişim ve eğitim konularında 10 gün süren yaşam koçluğu eğitimi verildi."

Milli Eğitim Bakanlığı  Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından verilen eğitimi başarıyla tamamlayan polislere, sertifikalarının verildiği belirtildi.