Antalya'da Rus uyruklu kişinin öldürülmesi

Antalya'da Rus uyruklu kişinin öldürülmesi
Antalya'da Rus uyruklu kişinin öldürülmesi
- Antalya Emniyet Müdürü Tonbul: - "Rus mafya hesaplaşması gibi yorumlar yapılıyor ama ilgisi yok. Arkadaş grubu arasında adi bir kavgadan dolayı Rus uyruklu kişi öldürülmüş"

ANTALYA (AA) - Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, (Rus uyruklu bir kişinin öldürülmesine ilişkin), olayın Rus uyruklu kişiler arasındaki laf atma kavgasından meydana geldiğini belirtti. 

Tonbul, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün akşam restoranda yemek yiyen Rus uyruklu kişiler arasında çıkan kavgada ölen kişinin Alanya'da yerleşik olarak yaşayan 47 yaşındaki Vadim Ivanenko olduğunu belirtti. Olayın ardından yaptıkları araştırmada 2'si Ankara 'da olmak üzere 6 kişiyi gözaltına aldıklarını ifade eden Tonbul, "Rus mafya hesaplaşması gibi yorumlar yapılıyor ama ilgisi yok. Arkadaş grubu arasında adi bir kavgadan dolayı Rus uyruklu kişi öldürülmüş. Birbirlerine laf atmadan dolayı kavganın çıktığını tahmin ediyoruz" dedi.

Tonbul, olayla ilgili soruşturmanın bitmesinin ardından zanlıları adliyeye sevk edeceklerini ifade etti.

Antalya Lara Beach'de bulunan bir restoranda eğlenen 7 kişilik grup arasında çıkan tartışmada Rus uyruklu Vadim Ivanenko tabancayla vurularak öldürülmüştü. Ivanenko'nun cesedi polis ekiplerinin incelemesinin ardından adli tıp morguna kaldırılmıştı.