Antalya'da "Şarampol Caddesi Projesi"

Antalya'da "Şarampol Caddesi Projesi"
Antalya'da "Şarampol Caddesi Projesi"
ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan "Şarampol Caddesi Projesi" kapsamında toplantı düzenlendi.Belediyeden yapılan...

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan "Şarampol Caddesi Projesi" kapsamında toplantı düzenlendi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, ASAT Toplantı Salonu'nda Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Başkanlığı'nda gerçekleştirilen toplantıya, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici, Büyükşehir Planlama Danışmanı Feridun Uyar, daire başkanları ve meclis üyeleri katıldı.

Başkan Türel, Şarampol Caddesi'ne yönelik projenin adını "Efsane Geri Dönüyor" olarak belirlediklerini ifade ederek, caddenin yeni bir görünüme kavuşturulacağını vurguladı.

Şarampol Caddesi'nde daha önce yaptıkları raylı sistem çalışmalarının ardından bölgenin kendi haline terk edildiğini dile getiren Türel, "Bizim orada yaptığımız raylı sistemin faturasını halka ödetmek isteyenler, özellikle bile bile ihmal etiler. Ucundan bile tutmadılar, bu günlere kadar geldik" ifadelerini kullandı.

EXPO Meydan Raylı Sistem hattı referandumu gibi Şarampol Caddesi için de referandum yapacaklarının altını çizen Türel, referandumun projeye son hali verildikten sonra yapılacağını kaydetti.

Şehir planlamacısı Can Kubin de Şarampol Caddesi'ni şehrin çekim merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini belirterek, kullanılacak renkler, düzenlemeler, kent mobilyaları ile oluşturulacak yeşil alanlar ve oyun parklarıyla cazibe bir alan olacağını vurguladı.