Antalya'da seyyar satıcılara denetim

Antalya'da seyyar satıcılara denetim
Antalya'da seyyar satıcılara denetim
- Zabıta ekipleri, Olimpos ve Çıralı sahillerindeki turistleri rahatsız ettikleri ve ürünlerinin hijyenik olmadığı belirlenen seyyar satıcılara yasal işlem yaptı

ANTALYA (AA) - Antalya'da zabıta ekipleri, Olimpos ve Çıralı sahillerinde seyyar satıcılara yönelik denetimlerde bulundu. 

Kumluca ve Kemer belediyelerinin zabıta müdürlüğü ekipleri, seyyar satıcıların Olimpos ve Çıralı sahillerinde turistleri rahatsız ettikleri ve hijyen kurallarına uygun satış yapmadıkları ihbarı üzerine çalışma başlattı. 

Sivil kıyafet giyen görevlilerle turistleri rahatsız eden satıcıları belirleyen ekipler, 3 satıcı hakkında işlem yaptı ve hijyenik olmadığı belirlenen ürünlerine el koydu. 

 Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Çataltepe, gazetecilere yaptığı açıklamada, özellikle Olimpos sahilinde vatandaşlardan seyyar satıcılar hakkında şikayet aldıklarını söyledi.

Olimpos ve Çıralı sahilinin aynı bölgede olması dolayısıyla Kumluca ve Kemer belediyelerinin birlikte operasyon düzenlediğini anlatan Çataltepe, denetimleri sürdüreceklerini kaydetti.