Antalya'da şiddetli sağanak

Antalya'da şiddetli sağanak
Antalya'da şiddetli sağanak
- Kentte iki gündür aralıklarla devam eden ve öğleden sonra etkisini artıran şiddetli yağış, yaşamı olumsuz etkiledi - Antalya Büyükşehir Belediyesinden 200 personel, 51 iş makinesiyle su baskınlarına müdahale ediyor

ANTALYA (AA) - Antalya'da etkili olan şiddetli yağış, yaşamı olumsuz etkiledi.

Kentte iki gündür aralıklarla etkili olan ve öğleden sonra şiddetini artıran sağanak nedeniyle bazı ev ve yerlerinde su baskınları meydana geldi. Su birikintileri oluşan yollarda, sürücüler araçlarıyla ilerlemekte güçlük çekti.

Sağanağa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, cadde ve sokaklarda yürümekte zorluk çekti. Bazıları vatandaşlar da iş yerlerine sığındı. Saatteki hızı 66 kilometreye ulaşan rüzgar nedeniyle kentin bazı noktalarında ağaçlar devrildi.

Bazı araçlar, su birikintileri nedeniyle yolda kaldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri de oluşturulan kriz masasının koordinesinde su baskını olan ev ve iş yerlerine müdahale etmeye başladı.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ahmet Kısa, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yağış yüzünden sık sık ihbarlar geldiğini, ekiplerin kent genelinde çalışma yaptığını söyledi.

İhbarlara anında müdahale ettiklerini anlatan Kısa, "200 personelimiz, 11 vidanjör, 5 kepçe ve 35 itfaiye aracıyla çalışmalarını yürütüyor. ASAT ekipleri de sahada çalışıyor. Özellikle zemin katta bulunan ev ve iş yerlerinde genelde baskın olur. Biz ihbar olduğu an ekipleri gönderiyoruz" dedi.

Öte yandan, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre Antalya kent merkezinde saat 09.00 itibarıyla metrekareye 51 kilogram yağış düştü.