Antalya'da şiddetli yağış

Antalya'da şiddetli yağış
Antalya'da şiddetli yağış
- Elmalı ilçesinde çok sayıda tarım arazisi sular altında kaldı - Elmalı Belediye Başkanı Öztekin: "İlçede 16 köyde su baskınları oluştu. Yaklaşık 80 bin dönüm alanda sorun yaşandı" - Açılış için ilçeye gelen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel de bölge halkına geçmiş olsun dileğinde bulundu

ANTALYA (AA) - Elmalı ilçesinde son iki gündür aralıklarla devam eden şiddetli yağış nedeniyle yaklaşık 80 bin dönüm alanın sular altında kaldığı bildirildi.

Elmalı ilçesinde şiddetli yağış, hayatı olumsuz etkiledi. İlçede çok sayıda tarım arazisi sular altında kaldı.

Bölgede tarlası selden zarar gören çiftçilerden Salih Toy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 45 yaşında olduğunu, bu yaşına kadar böyle bir afetle karşılaşmadığını söyledi. İlçede yağışların iki gündür sürdüğünü belirten Toy, "Yağışın etkisi ve karın erimesiyle bütün araziler suların altında kalmış durumda" dedi.

Elmalı ilçesindeki açılış törenlerine katılmak üzere Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ilçeye gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de gazetecilere yaptığı açıklamada, bölge halkına geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Hasar tespitine yönelik çalışmaların başladığını belirten Türel, "Kaymakamlık ve Valiliğimiz tarafından AFAD nezdinde zarar gören vatandaşlarımızın yaralarını en kısa zamanda sarmak için gereken tedbirleri alıyoruz ve alacağız. Allah beterinden saklasın" dedi.

- "80 bin dönüm alanda sorun var"

Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, ilçede 16 köyde su baskınları oluştuğunu kaydederek, yaklaşık 80 bin dönüm alanda sorun bulunduğunu bildirdi.

Can kaybı yaşanmamasının en büyük tesellileri olduğunu vurgulayan Öztekin, bazı köylerde hayvanların telef olduğuna dair ihbar geldiğini, bunların da değerlendirildiğini açıkladı.