Antalya'da spor güvenlik kurulu toplantısı

Antalya'da spor güvenlik kurulu toplantısı
Antalya'da spor güvenlik kurulu toplantısı
ANTALYA (AA) - Antalya Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı, Vali Yardımcısı Mehmet Kurdoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.Türkiye Spor Yazarları...

ANTALYA (AA) - Antalya Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı, Vali Yardımcısı Mehmet Kurdoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nden yapılan açıklamaya göre, Antalyaspor Kulübü tesislerinde düzenlenen toplantıda, kentte oynanacak müsabakalarda alınacak önlemler değerlendirildi.

Yeni şehir stadında 26 Ekim Pazartesi günü saat 20.00'de oynanacak Antalyaspor- Beşiktaş futbol müsabakası için Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından 800 genel kolluk görevlisinin görev yapacağı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Müsabakada, Akdeniz Üniversitesi Stadı'nda oynanması durumunda ise 600 güvenlik görevlisi görev yapacak. Antalyaspor AŞ tarafından da 550 özel güvenlik görevlisinin müsabakadan 4 saat önce sahada görevlendirilmesine karar verildi. Müsabaka sırasında 2 ambulans ve itfaiye de görev yapacak. Yeni şehir stadında misafir takım için 3 bin kişilik yer ayrıldı."

Toplantıda, cuma günü oynanacak Beşiktaş-Osmanlıspor ve pazar günü oynanacak Beşiktaş-Shakhtar Donetsk takımları arasında oynanacak özel müsabakalarla alınacak önlemlerin de ele alındığı vurgulandı.