Antalya'da uluslararası çocuk futbol turnuvası düzenleniyor

Antalya'da uluslararası çocuk futbol turnuvası düzenleniyor
Antalya'da uluslararası çocuk futbol turnuvası düzenleniyor
- Turnuvaya 8-15 yaş arasında 7 ülkeden 40 takımın altyapısında bulunan 800 sporcu katılıyor

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Manavgat ilçesinde "Lukoil Turkey Holiday Cup" adıyla uluslararası çocuk futbol turnuvası düzenleniyor.

World Of Sunrise, Game Agency Pro ve Travel 4 Sports işbirliğiyle ilçedeki bir otelin futbol sahalarında gerçekleştirilen turnuvaya Rusya'dan Locomotive, Chertanovo ve Zenith, Türkiye 'den Galatasaray , Beşiktaş , Trabzonspor, Göztepe ile Almanya'dan Werder Bremen gibi takımların altyapı ekipleri de katılıyor.

Takımlar, U8-9, U10-11, U12, U13 ve U14-15 olmak üzere 5 kategoride yarışıyor. 28 Mart'ta sona erecek turnuvada eski Rusya Milli Takımı kalecilerinden Ruslan Nigmatullin de kalecilik dersi verecek.

Turnuva direktörü Rus Alexey Shchpinov, gazetecilere, bu yıl 5'incisi düzenlenen turnuvaya 7 ülkeden 40 takımda 800 sporcunun katıldığını söyledi.

Turnuvayı son dört yıldır Türkiye'de düzenlediklerini belirten Shchpinov, "FIFA tarafından desteklenen turnuvamıza birçok ünlü takımın altyapı ekipleri katılıyor. Türkiye'nin iklim koşulları daha iyi olduğu için son dört yıldır turnuvayı burada gerçekleştiriyoruz" dedi.

Turnuva ile genç ve yetenekli futbolcuları bir araya getirmek ve uluslararası alanda deneyim kazandırmanın amaçlandığını anlatan Shchpinov, turnuvanın ardından dereceye girecek takımlara çeşitli ödüller vereceklerini kaydetti.