Antalya'da uzak ilçelere yapılan görevlendirmeler

Antalya'da uzak ilçelere yapılan görevlendirmeler
Antalya'da uzak ilçelere yapılan görevlendirmeler
- Büyükşehir Belediyesi tarafından uzak ilçelerde görevlendirilen bir grup personel, uygulamayı gerçekleştirdikleri yürüyüşle protesto etti - Belediye hizmet binasına kadar yürüyen grup, burada topladıkları imzaların bulunduğu kağıtları, güvenlik görevlilerince kurulan barikatın arkasına fırlattı

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kent merkezine uzak ilçelerde görevlendirilen bir grup çalışan, uygulamayı düzenledikleri yürüyüşle protesto etti. 

Cumhuriyet Meydanı'da toplanan grup, "Sürgün olmak korkunç bir şey çünkü seçim hakkın yok", "Sürgünün suçu ne", "Sürgüne gittim dönüceem" yazılı dövizlerle Antalya Büyükşehir Belediyesine kadar yürüdü.

Belediye önünde özel güvenlik görevlilerince kurulan barikatın kaldırılmasını isteyen grup üyeleri, yetkililerle görüşmeyi talep etti. Grup üyeleri, dışarı çıkan Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ruhi Beşiktaş ile bir süre görüştü.

İşçiler adına konuşan Tüm Bel Sen Antalya Şubesi Başkanı İlhan Karakurt, Büyükşehir Belediyesi tarafından yüzlerce işçi ve memurun, "görevlendirme" adı altında Antalya'nın uzak ilçelerine "sürgün edildiğini" öne sürdü.

Söz konusu uygulamanın Büyükşehir Belediyesi çalışanları ve aileleri için "eziyet ve işkenceye dönüştüğünü" savunan Karakurt, "Büyükşehir Belediyesinde yaşanan bu hukuksuzluk ve insan hakları ihlallerine son verilmesini istiyoruz. Bunun için imza topladık, teslim etmek istedik ama barikat kurdular, bizi içeri almadılar. Bu insanlık ayıbıdır. Eylemlerimiz sürecek" dedi.

Basın açıklamasının ardından toplanan imzalarının bulunduğu kağıtları, barikatların arkasına atan grup daha sonra dağıldı.