Antalya'da yaz spor okulları ilgi görüyor

Antalya'da yaz spor okulları ilgi görüyor
Antalya'da yaz spor okulları ilgi görüyor
- Okullara 29 branşta 12 bin 183 çocuk katıldı

ANTALYA (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (GSİM) bünyesinde açılan yaz spor okullarına 29 branşta 12 bin 183 çocuğun katıldığı bildirildi.

GSİM tarafından yapılan açıklamaya göre, Antalya'da 5-18 yaş grubu çocuklara, "Bu yaz mutlaka spora başlamalısın" sloganıyla başlatılan yaz okullarına 29 branşta 12 bin 183 çocuk katıldı.

Basketbol çalışmaları, 17'si engelli 2 bin sporcunun katılımıyla en yoğun ilgiyi gören ders oldu. Muratpaşa ilçesindeki engelsiz kafede gerçekleşen bocce çalışmalarına ise 30 engelli sporcu katıldı.

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, yaz spor okullarında, "Antrenörlerimiz Engelleri Aşıyor" projesi kapsamında antrenörlere de eğitimler verildiğini söyledi. 

Antrenörlerin eğitimlerinden sonra 81 ilde engellilere yönelik Engelliler İl Spor Merkezleri açtıklarını belirten Hacıcaferoğlu, "Bu merkezlerde Antrenörlerimiz Engelleri Aşıyor projesi ile engelli bireylerin sosyal yaşama bağımsız erişiminin sağlanması ve Paralimpik Oyunlar için altyapıyı oluşturacak sporcuların yetiştirilmesini hedefliyoruz" dedi.

Hacıcaferoğlu, çocukların tüm spor branşlarına ilgisi olduğunu kaydetti.

Yaz spor okullarında 67 antrenörle hizmet veridiklerini belirten Hacıcaferoğlu, "Antrenör sayımızın yeterli olması, spora ne kadar önem verdiğimizi göstermektedir. Biz iyi bir ekibiz ve bu ekip sayesinde güçlü yarınlara başarılı sporcular yetiştireceğiz" diye konuştu.

 Bu arada yaz spor okullarında yelken branşı, Konyaaltı Yelken Tesislerinde 100 sporcunun katılımıyla devam ediyor.


  ETİKETLER:

  Basketbol

  ,

  Antalya

  ,

  YAŞ

  ,

  spor

  ,

  Çocuk

  ,

  sosyal

  ,

  engelli

  ,

  ders

  ,

  hizmet

  ,

  bu yaz