Antalya'da "Yetimler ve Şehitler Gecesi"

Antalya'da "Yetimler ve Şehitler Gecesi"
Antalya'da "Yetimler ve Şehitler Gecesi"
- İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Yıldırım: "Şehitler bu toprağın bereketidir. Şehitlerimiz olmazsa, şehit olmayı isteyenler olmazsa bu topraklara düşman geldiğinde her şeyimizi alıp götürür"

ANTALYA (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, "Şehitler bu toprağın bereketidir. Şehitlerimiz olmazsa, şehit olmayı isteyenler olmazsa bu topraklara düşman geldiğinde her şeyimizi alıp götürür" dedi.

Antalya İHH İnsani Yardım Derneğince yetimler ve şehit yakınları yararına düzenlenen "Yetimler ve Şehitler Gecesi" etkinliğinde konuşan Yıldırım, Arakan, Filistin, Suriye , Irak 'ta mazlumlara katliamlar yapıldığını ancak dünyanın bunlara karşı sessiz kaldığını söyledi. 

Müslümanların, şehit olmaktan korkmaması gerektiğini belirten Yıldırım, "Şehitler bu toprağın bereketidir. Şehitlerimiz olmazsa, şehit olmayı isteyenler olmazsa bu topraklara düşman geldiğinde her şeyimizi alıp götürür. Bugün Suriye'de şehitliği istemeyenler olsaydı, bugün Suriye ve Irak topraklarında daha fazla katliamlar yaşanırdı. İslam dünyası büyük bir karanlığa sürüklenirken, özgürlüğü sevin. Filistin'in, Arakan'ın, Suriye'nin kurtuluşu sizin elinizde" diye konuştu.

Sık sık "Müslüman uyuma, kardeşine sahip çık" sloganı atılan etkinlikte, Ömer Karaoğlu tarafından konser verildi.

Gecede, yetimler ve şehit yakınları yararına kitaplar ile hediyelik eşyalar satıldı.