Antalya'da yıldırım düşen caminin minaresi yıkıldı

Antalya'da yıldırım düşen caminin minaresi yıkıldı
Antalya'da yıldırım düşen caminin minaresi yıkıldı
ANTALYA (AA) - Antalya'da yıldırım düşmesi sonucu bir caminin minaresi yıkıldı. Eski Sanayi Sitesi'ndeki Sanayi Camisi'ne ikindi namazının kılındığı...

ANTALYA (AA) - Antalya'da yıldırım düşmesi sonucu bir caminin minaresi yıkıldı. 

Eski Sanayi Sitesi'ndeki Sanayi Camisi'ne ikindi namazının kılındığı sırada yıldırım isabet etti, minarenin büyük bölümü yıkıldı, çevredeki bazı  yerlerinin camları kırıldı.

Antalya Müftüsü Osman Artan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayda ölen ya da yaralananın olmadığını, cemaatin camide bulunmasının büyük bir şans olduğunu söyledi. Artan, Antalya Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin minare enkazını kaldırmaya başladığını belirtti.

Yıldırım düştüğü sırada camide bulunanlardan Ali Rıza Günal, bir anda neye uğradıklarını şaşırdıklarını ifade ederek, "Dua yaptığımız sırada büyük bir patlama sesi duyduk. Deprem olduğunu sandık. Bir anda herkes panik yaşadı. Sonra kendimi dışarı atmışım"  diye konuştu.

İş yerinde hasar oluştuğunu söyleyen Mustafa Günal da ses nedeniyle bir süre kendilerine gelemediklerini ifade etti. İş yerlerinin camlarının kırıldığını ve elektronik eşyalarının çalışamaz duruma geldiğini dile getiren Günal, "Bir anda her şey oldu. Beyaz bir duman etrafı kapladı. Çok şükür hasar dışında bir şey olmadı. Allah korudu" dedi.