Antalya'daki 500 müştekili dolandırıcılık davası

Antalya'daki 500 müştekili dolandırıcılık davası
Antalya'daki 500 müştekili dolandırıcılık davası
- Proje üzerinden 500 kişiye ev satarak dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla yargılanan ve bacağına takılan elektronik kelepçeyi Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisi sırasında çıkardığı sanılan sanığın yakalanması için çalışma yürütülüyor

ANTALYA (AA) - Antalya'da, proje üzerinden evleri birden fazla kişiye satarak dolandırıcılık yaptığı iddia edilen müteahhit Ahmet Sakızoğlu, bacağına takılı elektronik kelepçeyi çıkardığı gerekçesiyle aranıyor.

Alınan bilgiye göre, proje üzerinden ev satarak 500 kişiyi dolandırdığı öne sürülen ve " Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve dolandırıcılık" suçlamalarıyla Antalya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan müteahhit Ahmet Sakızoğlu'nun bacağına takılan elektronik kelepçeden 31 Mart'tan bu yana sinyal alınamıyor.

Sakızoğlu'nun 31 Mart'ta Türkiye genelindeki elektrik kesintisini fırsat bilerek kelepçeyi çıkardığı sanılıyor. Antalya Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp ve Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, müteahhit Sakızoğlu'nu yakalamak için çalışma yürütüyor.

- Olayın geçmişi

Antalya'da faaliyet gösteren bir inşaat firmasının sahibine ve yetkililerine yönelik 2013 Mayıs'ındaki operasyonda gözaltına alınan 21 kişi "Suç işlemek için örgüt kurmak ve dolandırıcılık" iddiasıyla tutuklanmıştı.

Sanıkların tamamı, dava sürecinde tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış, firma sahibi Ahmet Sakızoğlu'nun bacağına elektronik kelepçe takılmıştı. 

Sakızoğlu, operasyondan önce kiralık Ferrari marka otomobille çektirdiği fotoğraflar nedeniyle "Ferrarili Müteahhit" olarak anılıyordu.