Antalya'daki cinayet davası

Antalya'daki cinayet davası
Antalya'daki cinayet davası
- Özgür Yıldız'ın öldürülmesine ilişkin haklarında dava açılan iki sanığın yargılanmasına devam edildi

ANTALYA (AA) - Antalya'da Özgür Yıldız'ın, bıçakla öldürülmesine ilişkin haklarında dava açılan biri avukat iki sanığın yargılanmasına devam edildi.

Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanıklar avukat Zafer M. ile diğer tutuklu sanık Şahin A. ve bazı müşteki ile tarafların avukatları katıldı.

Tutuklu sanıklardan avukat Zafer M'nin avukatı Kenan Gürbüz, uzun zamandır tutuklu olan müvekkilinin adam öldürme ve yardımda bulunma suçu ile yargılandığını belirterek, baroya kayıtlı bir avukat olan sanık Zafer M'nin kaçma şüphesinin bulunmadığını, bu nedenle tahliye edilmesi gerektiğini söyledi.

Duruşmada söz alan sanık Zafer M'de böyle bir olayın sanığı olmaktan üzüntü duyduğunu ifade ederek, öldüreni ve öleni görmediğini, maktulü de hiç tanımadığını iddia etti.

Mahkeme heyeti, dosyadaki diğer eksikliklerin giderilmesi amacıyla duruşmayı erteledi.

Yeşildere Mahallesi'nde mart ayında Özgür Yıldız (32) bıçaklanarak öldürülmüş, olayla ilgili Şahin A. tutuklanmıştı. Soruşturma kapsamında açılan davada tutuksuz yargılanan avukat Zafer M, devam eden duruşmalarda delilleri karartma şüphesi bulunması nedeniyle tutuklanmıştı.