Antalya'daki heyelan

Antalya'daki heyelan
Antalya'daki heyelan
- Korkuteli ilçesi Tahtalıbeli mevkisindeki heyelan nedeniyle trafiğe kapanan Antalya-İzmir karayolunda teknik inceleme çalışmaları başlatıldı - Ulaşım, eski Antalya-Korkuteli yolundan kontrolü olarak sağlanıyor

ANTALYA (AA) - Korkuteli ilçesindeki heyelan nedeniyle trafiğe kapanan Antalya- İzmir karayolunda teknik inceleme başlatıldı.

Karayolları 13. Bölge Müdür Yardımcısı Yalçın Kavak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tahtalıbeli mevkisinde son günlerdeki aşırı yağış nedeniyle toprak zemininde bir hareketlilik olduğunu, bu doğrultuda heyelan meydana geldiğini söyledi. 

Karayolları ekiplerinin gece saatlerinden itibaren bölgede çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Kavak, "Heyelan, inşaat halindeki yolda oluştu. İlgili arkadaşlarımız bölgede topraktaki hareketliliği inceliyor, teknik açıdan çalışmalarını sürdürüyor. Tespitler tamamlandıktan sonra onarım çalışmaları başlayacak" dedi. 

Ulaşımın aksamaması için kontrollü bir şekilde eski Antalya-Korkuteli yolundan sağlandığını dile getiren Kavak, yolun onarım çalışmaları tamamlandığı takdirde trafiğe açılabileceğini ifade etti.

Yalçın Kavak, yolun trafiğe ne zaman açılacağı konusunda ise net bilgi verilemeyeceğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  İzmir

  ,

  İnşaat

  ,

  Gece

  ,

  zaman

  ,

  İnceleme