Antalya'daki kadına şiddet iddiası

Antalya'daki kadına şiddet iddiası
Antalya'daki kadına şiddet iddiası
- Alanya'da şiddet gördüğünü iddia eden Yılmaz: - "Aylardır şiddet görüyorum, işkence görüyorum" - "Jandarmaya defalarca gitmeme rağmen beni ciddiye almadılar. Mecbur kaldım internette paylaşmak zorunda kaldım"

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Alanya ilçesinde darbedilme görüntülerini internette yayınlayan ve yaşadıklarını yazan Kübra Yılmaz, "Aylardır şiddet görüyorum, işkence görüyorum. Jandarmaya defalarca gitmeme rağmen beni ciddiye almadılar. Mecbur kaldım internette paylaşmak zorunda kaldım" dedi.

Avukatları eşliğinde eski erkek arkadaşı Serdar D. hakkında suç duyurusunda bulunan Yılmaz, ifadesinin ardından adliye çıkışında gazetecilere açıklama yaptı.

Büyük sıkıntılar yaşadığını anlatan Yılmaz, "Aylardır şiddet görüyorum, işkence görüyorum. Jandarmaya defalarca gitmeme rağmen beni ciddiye almadılar. Mecbur kaldım internette paylaşmak zorunda kaldım" diye konuştu.

Serdar D'nin, kendisini rahatsız etmeye devam ettiğini dile getiren Yılmaz, "Başka çarem kalmamıştı. İnternette yazmak zorunda kaldım. Bana yardım ettikleri için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

- Avukatlar şiddeti medyadan öğrendi

Çağdaş Hukukçular Derneği Alanya Şubesi Başkanı Canel Durak ise Yılmaz'ın başına gelenleri, uğradığı şiddeti sosyal medyadan öğrendiklerini belirtti. Durumu Kadın Hakları Kuruluna ilettiklerini kaydeden Durak, " Bugün itibarıyla hem Kadın Hakları Kurulundaki meslektaşlarımız, hem de Çağdaş Hukukçular Derneği olarak sabah Kübra'nın evine gittik. Gittiğimizde Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden arkadaşlarımız da oradaydı. Jandarma ile gittik. Kübra ile görüştük. Kübra güçlü bir kadın bunu gördük" şeklinde konuştu.

Susmayan, boyun eğmeyen, dik duran şiddete uğrayan kadınların seslerinin mutlaka karşılık bulduğunu vurgulayan Duran, şöyle konuştu:

"Bugün bu talihsiz ve üzücü olay Alanya'da meydana geldi ve sesini biz duyup yanına koştuk. Eminim başka şehirlerde bu durumla karşılaşıldığı zaman oradaki meslektaşlarımız da aynı yardımı göstereceklerdir. Ciddiyeti fark edip Kübra'nın yardımına koşmasaydık belki daha ağır sonuçları olacaktı. Zanlı şu an jandarma tarafından gözaltına alındı. Başka suçlar da işlemiş. Denetimli serbestlik hükümleri uygulanıyor. Kendisinin Kübra'ya işlediği birçok suç girişimi var. Tutuklanmasını talep ettik. Savcılık görüntüleri ve jandarmanın şikayetlerini inceliyor. Biz de savcılığın kararını bekliyoruz. Umarız tutuklama yolunda bir karar verilir ve Kübra'nın bu şekilde yaşama süreci son bulur. Bunun bugün sona erdiği gün olmasını ümit ediyoruz. Kübra'nın bundan sonraki hayatını daha huzurlu, refah içinde, mutlu olarak geçirmesi için ona yardımcı olduk. Umarım bu yaşanan kadına şiddet olayı son olur."

Öte yandan, Serdar D'nin savcılık tarafından tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildiği öğrenildi.