Antalya'daki "kırmızılı kadın" resminin boyanarak kapatılması

Antalya'daki "kırmızılı kadın" resminin boyanarak kapatılması
Antalya'daki "kırmızılı kadın" resminin boyanarak kapatılması
- Muratpaşa'da bir trafonun duvarındaki "kırmızılı kadın" resminin boyanarak kapatılması üzerine esinlenildiği fotoğraf pano haline getirilerek aynı trafonun yanına yerleştirildi - Pano üzerinde "Bir daha yaşanmaması dileğiyle" yazısı yer aldı

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyesi, bir trafonun duvarındaki "kırmızılı kadın " resminin boyanarak kapatılması üzerine esinlenildiği fotoğrafı pano yaptırarak aynı trafonun yanına yerleştirdi.

Muratpaşa Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Meydankavağı Mahallesi'ndeki " Gezi Parkı "nda yer alan trafonun yanına bazı polis memurlarının orantısız güç kullanmasını sembolize eden fotoğrafın bulunduğu pano konuldu.

Üst kısmında "Bir daha yaşanmaması dileğiyle" yazısının yer aldığı pano, Muratpaşa Belediyesi görevlilerince parka yaklaşık bir saat süren çalışmayla yerleştirildi. 

Gezi Parkı odaklı olaylar sırasında simge haline gelen, polisin kırmızı giysili bir kadına biber gazı sıktığı anı gösteren resim, Muratpaşa Belediyesi tarafından bir parktaki trafonun duvarına çizdirilmiş, duvar bir kurum tarafından beyaz boya ile boyanarak resim kapatılmıştı.