Antalya'daki kötü hava koşulları takımları etlkiledi

Antalya'daki kötü hava koşulları takımları etlkiledi
Antalya'daki kötü hava koşulları takımları etlkiledi
- Futbol takımlarından çoğunun saha antrenmanları şiddetli rüzgar ve yağmur nedeniyle iptal oldu

ANTALYA (AA) - Antalya'da devre arası kampı yapan futbol takımlarının çoğu, olumsuz hava koşulları nedeniyle antrenmanlarını iptal etti.

Devre arası kampı için Antalya'da bulunan Spor Toto Süper Lig ve alt liglerde mücadele eden takımlarla yabancı ülkelerden gelen birçok ekip, şiddetli rüzgar ve yağmur nedeniyle saha antrenmanlarını iptal etmek zorunda kaldı.

Süper Lig'in lideri Fenerbahçe 'nin bu sabah basına açık yapmayı planladığı antrenman, teknik direktör İsmail Kartal'ın isteği doğrultusunda hava koşulları nedeniyle salona alındı. Antrenmanın sadece son bölümünde sahada dayanıklılık koşusu yapılacağı bildirildi.

Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, Gençlerbirliği ve Mersin İdmanyurdu da saha antrenmanları iptal etti. Çaykur Rizespor dün akşamki antrenmanın yanı sıra bugün sabah ve öğle çalışmalarını da sahada yapamadı.

 

-Tesisler antrenmana kapandı

Antalya'nın Belek beldesinde takımların en fazla kullandığı antrenman tesisleri de kapılarını takımlara kapatmak zorunda kaldı.

Özellikle alt lig takımlarının ve yurtdışından gelen ekiplerin kullandığı Arcadia ile Papillon spor sahalarındaki antrenmanlar iptal oldu. Bazı tesislerdeki tel örgülerin şiddetli rüzgardan devrildiği ve sahaların yanında yağmur nedeniyle büyük su birikintilerinin oluştuğu gözlendi.