Antalya'daki kuvvetli yağış ve fırtına

Antalya'daki kuvvetli yağış ve fırtına
Antalya'daki kuvvetli yağış ve fırtına
- Kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle yat limanındaki bir balıkçı teknesi battı - Sarısu Deresi'nin taşması sonucu Antalya-Kemer karayolu, yüksek dalgalar nedeniyle de Akdeniz Bulvarı'nda ulaşım tek şeritten sağlanıyor

ANTALYA (AA) - Antalya'da geceden bu yana devam eden kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle yat limanındaki bir balıkçı teknesi battı. Antalya-Kemer karayolu ile Akdeniz Bulvarı'nda ulaşım tek şeritten verilmeye başlandı.

Kentteki fırtına nedeniyle Konyaaltı sahilinde yüksek dalgalar oluştu. Fırtınanın etkisiyle Kaleiçi Yat Limanı'nda bir balıkçı teknesi battı. Limandaki birçok balıkçı, tekneleri sabit tutabilmek için çaba gösterdi. Rüzgarın hızının saatte 145 kilometreye kadar çıktığı Konyaaltı sahilinde oluşan yüksek dalgalar nedeniyle Akdeniz Bulvarı tek yönlü olarak trafiğe kapatıldı.

Sarısu Deresi'nin taşması sonucu Antalya-Kemer karayolunu su bastı. Biriken sular nedeniyle iki otomobil yolda kaldı. Otomobiller, Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) ekiplerinin yardımıyla kurtarıldı. Yol, tek yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Polis ekipleri, yolun diğer şeridini çift yönlü trafiğe açarak Antalya-Kemer karayolundaki trafiğin sürdürülmesini sağladı. 

Öte yandan Fabrikalar ve Habipler mahallelerinde 6 kişi sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek kaldırıldıkları çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. Zehirlenen kişilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.


  ETİKETLER:

  Akdeniz

  ,

  Antalya

  ,

  Fırtına

  ,

  Ulaşım