Antalya'daki kuvvetli yağış ve fırtına

Antalya'daki kuvvetli yağış ve fırtına
Antalya'daki kuvvetli yağış ve fırtına
- Antalya Büyükşehir Belediyesi, fırtına ve sağanağın etkili olduğu kentte olumsuzlukları en aza indirmek için binin üzerinde personelle çalışma yaptı

ANTALYA (AA) - Kuvvetli yağış ve fırtınanın etkili olduğu Antalya'da, olumsuzlukları en aza indirmek için Büyükşehir Belediyesine bağlı binin üzerinde personel görev aldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, kenti etkisi altına alan fırtına ve yağışın başladığı andan itibaren vatandaşların mağdur olmaması için Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT), itfaiye, temizlik işleri ile park ve bahçeler birimlerine bağlı personelin  gece gündüz çalıştığı kaydedildi.

Açıklamaya göre, şiddetli fırtına ve sağanak ihbarının hemen ardından Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kriz masası oluşturuldu. Saat 04.00'ten itibaren temizlik işleri 400, park ve bahçeler 300 personelle meydana gelen olaylara anında müdahale etti.

Temizlik personeli, cadde ve meydanları fırtınanın savurduğu ve yarattığı kirlilikten temizlemek için aralıksız görev yaptı. Yağmur suyu drenaj ızgaraları sürekli temizlenerek, tıkanma ve yağmur suyunun birikmesi önlendi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, fırtınanın devirdiği ağaçlar ile cadde ve bulvarlara savrulan ağaç dalı, çöp ve diğer malzemeleri temizledi.

ASAT ve itfaiye ekipleri, 300'ü aşkın personel ile teyakkuz halinde vatandaşlara hizmet verdi. İtfaiye, su baskınına maruz kalan vatandaşların yardımına koştu. 321 ev ve iş yerlerinde su tahliye işlemlerini gerçekleştirdi. Ev ve iş yerlerinde mahsur kalan vatandaşlar botlarla kurtarıldı.

Sosyal Hizmetler ekipleri de su baskınına maruz kalan ailelere gıda ve eşya yardımında bulundu. Evleri kullanılamaz hale gelenler, Büyükşehir Belediyesi tesislerinde misafir edildi.