Antalya'daki kuvvetli yağış ve fırtına

Antalya'daki kuvvetli yağış ve fırtına
Antalya'daki kuvvetli yağış ve fırtına
- Kumluca'da sağanak sonrası meydana gelen heyelan nedeniyle Altınyaka Mahallesi'ne ulaşım sağlanamıyor - Doluluk oranı yüzde 98,8'e ulaşan Alakır Barajı'nda taşkın ihtimaline karşı vatandaşlar uyarıldı

ANTALYA  (AA) - Kumluca ilçesi ve çevresinde iki gündür aralıklarla devam eden yağış ve beraberindeki hortum sonucu çok sayıda serayı su bastı, seraların örtüleri yırtıldı, heyelanlar meydana geldi.

İlçeye bağlı Göksu, Kum, Hacıveliler, Mavikent ve Adrasan mahallelerinde su baskını ve hortumun etkili olduğu öğrenildi. Gün içerisinde yaşanan heyelanlar sonucu Salur, Karacaören, Güzören, Altınyaka, Karacaağaç ile Adrasan mahallelerine ulaşım aksadı.  Belediye ekiplerinin yaptığı çalışmanın ardından söz konusu yerlerle ulaşım yeniden sağlandı.

Akşam saatlerinde Altınyaka Mahallesi ile ilçeyi Antalya'ya bağlayan alternatif Altınyaka yolunda meydana gelen heyelan nedeniyle Altınyaka Mahallesi'ne ulaşım kesildi.

Havanın kararmasıyla ekipler çalışmalara ara verdi. Altınyaka yolunun ulaşıma açılması için çalışmalara yarın devam edileceği öğrenildi. Gece boyunca Kumluca Belediyesi ekiplerinin teyakkuzda olacağı bildirildi.

Öte yandan, Devlet Su İşleri 13. Bölge Müdürlüğü ekipleri, doluluk oranı yüzde 98,8'e ulaşan Kumluca'daki Alakır Barajı'nda taşkın ihtimaline karşı vatandaşları uyardı.