Antalya'daki otel ve pansiyonlara su zammı yok

Antalya'daki otel ve pansiyonlara su zammı yok
Antalya'daki otel ve pansiyonlara su zammı yok
- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: - "Türkiye'de en ucuz suyu kullanan büyükşehir Antalya. 2016 yılında da en ucuz fiyata su tüketen büyük şehirolma unvanını koruyacak" - "2016'da otel ve pansiyonların kullandığı suda fiyat artışı olmayacak"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya'nın Türkiye'nin en ucuz suyunu kullanan büyükşehri olduğunu belirterek, "Antalya 2016 yılında da en ucuz fiyata su tüketen büyükşehir olma unvanını koruyacak" dedi.

ASAT Genel Kurulunda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, geçen dönemlerde yapılan zamlarla Türkiye'nin en pahalı suyunu kullanmak zorunda kalan Antalya'nın, son 1,5 yılda gerçekleştirilen çalışmalar ve indirimlerle en ucuz fiyata su kullanan büyükşehir haline geldiğini kaydetti.

Göreve gelmelerinin ardından su fiyatlarında yüzde 26'lık zorunlu zammı yapmayarak fiili olarak ciddi bir indirim sağlandığını anlatan Türel, ilçelerde de yüzde 50'ye varan oranlarda ekstra indirimler yaptıklarını dile getirdi.

Antalya'nın Türkiye'nin en ucuz suyunu kullanan büyükşehri haline geldiğini vurgulayan Türel, şöyle devam etti:

"Suya metreküp fiyatı mesken ortalaması olarak Konya'da 2,92 lira, Kayseri'de 2,62 lira, Gaziantep'te 10,79 lira,  Bursa'da 4,78 lira,  İzmir'de 6,19 lira, İstanbul'da ise 7,90 lira ödeniyor. Antalya merkezde 2016 yılında suyun metreküp fiyatı 2,44 lira olacak. Suyun metreküpü Alanya'da 1,77 lira, Kemer'de 1,53 lira, Elmalı, Demre ve Korkuteli'de 0,97 lira, Kumluca, İbradı, Gazipaşa, Kaş, Serik, Manavgat, Finike, Akseki ve Gündoğmuş'ta ise 1,19 liradan kullanılacak."

2016 için otel ve pansiyonlarda su artışı yapılmadığını da belirten Türel, Antalya'nın otel, pansiyon ve motellerde de en ucuz su kullanan şehir olduğunu bildirdi.