Antalya'daki terör örgütü operasyonu

Antalya'daki terör örgütü operasyonu
Antalya'daki terör örgütü operasyonu
- Operasyonda yaşları 18'den küçük 9 zanlıdan 4'ü tutuksuz yargılanmak üzere, 5'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı - Gözaltına alınan diğer 10 şüphelinin adliyedeki işlemleri sürüyor

ANTALYA (AA) - Antalya'da terör örgütü PKK ile bağlantılı oldukları ileri sürülen yaşları 18'den küçük 9 zanlı serbest bırakıldı, diğer 10 şüphelinin adliyedeki işlemleri devam ediyor.

Kepez ve Aksu ilçelerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonda terör örgütü PKK'nın mahalle yapılanmasında görev aldıkları, kentte yol kesme ve araç taşlama gibi eylemlere katıldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 20 zanlıdan biri, emniyetten salıverildi. 

Şüphelilerden 9'u, yaşları 18'den küçük olduğu gerekçesiyle Çocukları Koruma Şube Müdürlüğü ekiplerince adliyeye getirildi. Bu zanlılardan 4'ü tutuksuz yargılanmak üzere, 5'i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince adliyeye sevk edilen diğer 10 zanlının işlemleri ise sürüyor.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince 27 Temmuz'da Kepez ilçesindeki Güneş ve Habibler mahalleleri ile Aksu ilçesindeki 25 adrese eş zamanlı operasyon düzenlenmiş, 20 kişi gözaltına alınmıştı. Operasyonda 2 ruhsatsız tabanca ve bir tüfek ele geçirilmişti.