Antalya'dan "3 hızlı balık"

Antalya'dan "3 hızlı balık"
Antalya'dan "3 hızlı balık"
- Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında Antalya'dan 3 firma yer aldı

ANTALYA (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve AllWorld Network işbirliğinde düzenlenen, Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen Şirketleri Yarışması sonuçlandı.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odasından (ATSO) yapılan açıklamaya göre, "hızlı balık" olarak nitelendirilen ve satış gelirlerindeki artış hızına göre belirlenen, Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketlerinin değerlendirildiği yarışmada, Antalya'dan Ahmet Kasapoğlu Mobilya 10'uncu, Desird Tasarım Ar-Ge Uygulama 17'nci ve Petektar Tohum Sanayi de 72'nci sırada yer aldı.

İlk 100'e giren firmaları tebrik eden ATSO Başkanı Davut Çetin, ülke olarak hedeflenen ekonomik zenginliğe ulaşmanın yolunun girişimciliği desteklemekten geçtiğini bildirdi.

Girişimci sayısının artması, yeni fikir ve yeni girişimcilerin ortaya çıkması için yüksek katma değer üreten başarılı işletmelerin desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Çetin, "Bu yıl Antalya'dan 3 işletmemiz Türkiye'de en hızlı büyüyen 100 firma arasında yer aldı. Önümüzdeki yıllarda Antalya ekonomisinin dinamizminin daha çok firmayı ilk 100'e sokacağımıza inanıyorum" dedi.


  ETİKETLER:

  ekonomi

  ,

  Türkiye

  ,

  Antalya

  ,

  tasarım

  ,

  tobb

  ,

  ülke

  ,

  sanayi

  ,

  Ar-Ge

  ,

  TEPAV

  ,

  firma