Antalyalı sanayicilerin Almanya ziyareti

Antalyalı sanayicilerin Almanya ziyareti
Antalyalı sanayicilerin Almanya ziyareti
- Antalya OSB'de tarım sektöründe faaliyet gösteren sanayiciler, Almanya'ya gerçekleştirdikleri ziyarette Alman sanayicileri ile ortaklık konusunda görüşmeler yaptılar

ANTALYA (AA) - Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ticaret heyeti, Almanya'ya  gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında ortak yatırım konusunda Alman firmalarının temsilcileriyle görüşmeler yaptı.

Antalya OSB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, tarım sektöründe faaliyet gösteren 26 kişilik sanayici heyeti, Almanya'da gerçekleştirdiği 5 günlük ziyareti tamamlayarak yurda döndü.

Almanya'da ilk ziyareti Hannover Ticaret ve Sanayi Odası'na gerçekleştiren heyet, burada, Almanya'nın ekonomik durumu ve dış ticareti konusunda bilgi aldı. Heyet daha sonra, tarım makineleri sektöründe dünyanın önde gelen markaları arasında yer alan Claas ve Bressel Und Lade'nin üretim tesisleri gezerek imalat süreçlerini inceledi.

52 ülkeden yaklaşık 2 bin 900 yer aldığı ve 500 bine yakın kişinin ziyaret ettiği dünyanın en büyük tarım ve tarım makineleri fuarı olar Agritechnica'yı ziyaret eden heyet, burada Alman sanayiciler ile yüz yüze görüşmeler yaptı ve ortak yapılabilecek yatırımlar konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Antalyalı sanayicilerin aralık ayında Birleşik Arap Emirlikleri'ni ziyaret edecekleri ve yatırım fırsatlarını değerlendirecekleri bildirildi.