Antalyalı sporcuların uluslararası şampiyonalardaki başarıları

Antalyalı sporcuların uluslararası şampiyonalardaki başarıları
Antalyalı sporcuların uluslararası şampiyonalardaki başarıları
ANTALYA (AA) - Antalyalı sporcular, 2015 yılında uluslararası şampiyonalarda muay thai, güreş, judo, karate branşlarında önemli başarı elde...

ANTALYA (AA) - Antalyalı sporcular, 2015 yılında uluslararası şampiyonalarda muay thai, güreş, judo, karate branşlarında önemli başarı elde etti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bu yılki uluslararası şampiyonalarda Muay Thai Uluslararası CUP Şampiyonasında M. Julide Erol, Cumhur İçyer, Doğukan Yıldırım, Nihat Özer, Tuğba Ünlücan, Furhan Öztekin milli formayla Türkiye 'yi temsil ederek şampiyonluk kazandı.

Yıldızlar, gençler grekoromen dallarında da güreş milli sporcuları Yusuf Altın, Sümeyye Sezer, Sedanur Taşar, Şule Kabak,  Ecem Uygun, Tuba Kılıç, Damla Arslan, Keziban Talı, Şerife Nur Yücel, Emine Akdeniz, Nurpella Ergönüz, başarılı performanslarıyla derece elde etti.

Yunanistan, Sırbistan, Karadağ'daki spor müsabakalarında ise Judo Avrupa Kupası, Gençler Balkan Şampiyonalarında İslam Mameoğlu, Fatma Nur Uyanık, Sebile Akkurt derece aldı. 

Montenegro Karabağ Karate Balkan Şampiyonasında ise Müşeref Özdemir ve Gelodi Surmanidze, başarılı sonuçlar kazandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Antalyalı sporcuların Avrupa branşlarında önemli galibiyetler kazanarak Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettiğini anlattı. 

Sporun tüm branşlarıyla barışın, sevginin, kardeşliğin altyapısını teşkil ettiğini belirten Hacıcaferoğlu, "Sportif ve akademik başarının, iyi bir sporcu olma yolunda önemli etkendir ve bunun için çok çalışmak gerekir. Avrupa şampiyonlarında farklı branşlarda önemli dereceler elde eden tüm sporcu ve antrenörleri tebrik ederek, başarılarının devamını diliyorum" ifadesini kullandı.