Antalyaspor Başkanı Gencer'den "destek" sitemi

Antalyaspor Başkanı Gencer'den "destek" sitemi
Antalyaspor Başkanı Gencer'den "destek" sitemi
- Gencer: - "Takım ne zaman galip gelse kongre konuşuluyor, adaylar ortaya çıkıyor. Ne yapmak istiyorlar. Bu takımın galip gelmesinden rahatsız mı olunuyor" - "Bugüne kadar 18,5 milyon lira ödeme yaptık. Hiç geliri olmayan kulüp olarak bu parayı nasıl topladığımız ortada. Tüm yöneticiler bir nevi dilencilik yaptı. Bunu da Antalyaspor için yaptık"

ANTALYA (AA) - Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, takımın iyi gittiği bir dönemde başkan adaylarının çıkmasına sitem ederek, kendilerine yeterince yardımcı olunmadığını belirtti. 

Gencer, Hasan Subaşı Tesisleri'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, Antalyaspor'un sezon başından bu yana 3 teknik direktör değiştirdiğini hatırlattı.

Sezona takımın başındaki teknik direktörle devam etmek niyetiyle başladığını anlatan Gencer, hocaların her türlü konuda uyum sağlamasını istediğini ancak bazı şanssızlıklar nedeniyle antrenör değişikliğine gitmek zorunda kaldıklarını ifade etti.

Kağıt üzerinde bakıldığında Antalyaspor'un Süper Lig'e direkt çıkması gereken bir takım olduğuna dikkati çeken Gencer, "Bazen her şey istenildiği gibi gitmiyor. Takım içindeki olaylar, hocanın takım içindeki dengeyi kuramaması etken oldu. Yusuf hocanın ardından takım içinde iyi bir kenetlenme oluştu" dedi.

- "Takım ne zaman galip gelse kongre konuşuluyor" 

Bir gazetecinin, "Turizmci Tolga Cömertoğlu'nun başkan adayı olduğu söyleniyor" sözleri üzerine Gencer, şöyle konuştu:

"Ben Antalya sevdalısıyım. Antalyasporlu'yum. Antalyaspor'da bu tür konuları konuşulacak zaman ya devre arasıdır ya da sezon sonu. Devre arası gelselerdi ve (bu takıma sahip çıkmak istiyoruz. Şu kadar bütçemiz var) deselerdi hayır demezdik. Takım ne zaman galip gelse kongre konuşuluyor, adaylar ortaya çıkıyor. Ne yapmak istiyorlar. Bu takımın galip gelmesinden rahatsız mı olunuyor? Bu memlekette takımın çıkmasından rahatsız olacak insanlar var demek ki. Bunların konuşulacağı zaman sezon sonu. Hazirandaki mali genel kurulu seçimli yaparız. Bunlar olmayacak şeyler değil. Şu anda bunu gündeme getirmeleri anlamsız. Antalyaspor başarılı olursa bizim başarılı olacağımızı düşünüyorlar galiba. Biz takımı çıkarmanın derdindeyiz."

Antalyaspor'a katkı koymak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu vurgulayan Gencer, kendilerine gelip "Nasıl yardımcı olabiliriz. Antalyaspor'a katkı koymak istiyoruz" denilmesi durumunda isteyenlerle konuşabileceklerini kaydetti.

Aldıklarının ortada olduğunu dile getiren Gencer, şöyle devam etti:

"Rakiplerimizin aldıkları da ortada. Menderes Türel başkan sağ olsun, seçildikten sonra koyduğu katkı ortada. Onun dışında diğer takımların aldığı gibi şehir kaynaklarından milyonlar almıyoruz. Bugüne kadar 18,5 milyon lira ödeme yaptık. Hiç geliri olmayan kulüp olarak bu parayı nasıl topladığımız ortada. Tüm yöneticiler bir nevi dilencilik yaptı. Bunu da Antalyaspor için yaptık. Bazı yerlere telefon açtık. Bizden sonra aynı kişilere telefon açıp (Onlara para vermeyin. Yardım etmeyin) diyenler oldu. Bunları konuşmuyoruz, konuşmak da istemiyoruz. Bu takıma destek olunacağına başka şeyler aranıyor."

Gencer, istifa eden futbol şube sorumlusu Mehmet Aygün'ün istifasını kabul ettiklerini de bildirdi.