Antalyaspor Kulübü Derneği yönetiminden açıklama:

Antalyaspor Kulübü Derneği yönetiminden açıklama:
Antalyaspor Kulübü Derneği yönetiminden açıklama:
- "(Antalyaspor Vakfı Başkanı Ali Yılmaz'ın açıklamaları) Kurulduğu tarihten bugüne kadar Antalyaspor'un hiçbir organının başkanı, hiçbir dönemde bu kadar kişisel hırslarını ön plana çıkararak hareket edip, mesnetsiz ve talihsiz açıklamalarda bulunmamış, kulübe bu şekilde zarar vermemiştir"

ANTALYA (AA) - Antalyaspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu, Antalyaspor Vakfı Başkanı Ali Yılmaz'ın kamuoyuna yansıyan açıklamalarının, "talihsiz, mesnetsiz ve gerçeklerden uzak" olduğunu savundu.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, 29 Haziran 2015 tarihinde Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor Vakfı'nın ortaklaşa düzenlediği genişletilmiş kurullar toplantısında, Antalyaspor A.Ş. hakkında detaylı karşılıklı bilgilendirmelerde ve fikir alışverişinde bulunulduğu, 3 Temmuz 2015 tarihli Antalyaspor AŞ. Olağan Genel Kurulunda, vakfı temsilen yer alan Ali Yılmaz'ın da hesapların ibrası yönünde oy kullandığı bildirildi.

Ali Yılmaz'ın daha sonraki ortak bilgilendirme toplantılarına katılmadığı kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

"Üç yılda bir düzenli şekilde yapılması gereken Antalyaspor Vakfı Olağan Seçimli Genel Kurulu, Ali Yılmaz'ın keyfi davranışları yüzünden olması gerektiği gibi 2015 yılı nisan ayında yapılmamış, 29 Temmuz 2015 tarihinde gerçekleştirileceği duyurulan genel kurul da keyfi olarak 19 Ağustos 2015'e ertelenmiştir. Böylece de kurumun ciddiyeti ve meşruiyeti tartışılır hale gelmiştir. Dernek yönetimimizin güven tazelemek için genel kurul yapması gerektiğini iddia eden Ali Yılmaz'ın, vakıf başkanlığı da bu nedenlerle tartışılır haldedir. Zaten görev süresi sona eren bir başkanın istifa edeceğini açıklaması da düşündürücüdür. Kurulduğu tarihten bu güne kadar Antalyaspor'un hiçbir organının başkanı, hiçbir dönemde bu kadar kişisel hırslarını ön plana çıkararak hareket edip, mesnetsiz ve talihsiz açıklamalarda bulunmamış, kulübe bu şekilde zarar vermemiştir."

Antalyaspor AŞ.'nin mali yapısı ve işleyişiyle ilgili bilgilerin bugün yapılan yönetim kurulu toplantısında görüşüleceği ve divan icra kuruluna sunulacağı belirtilirken, "Ayrıca belirtmek isteriz ki Antalyaspor A.Ş Yönetim Kurulu'na aday olmak isteyenlere her türlü bilgi tüm şeffaflığıyla sunulacak, yarın yapılacak olağanüstü genel kurulda da ayrıntılı açıklamalar yapılacaktır" denildi.