Antalyaspor'da Asbaşkan Aygün'ün istifa etmesi

Antalyaspor'da Asbaşkan Aygün'ün istifa etmesi
Antalyaspor'da Asbaşkan Aygün'ün istifa etmesi
- Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor Vakfı, Aygün'ün istifasına yol açan taraftarların fiili saldırısının kulübe ve şehre zarar verdiğini bildirdi

ANTALYA (AA) - Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor Vakfı, Antalyaspor Asbaşkanı Mehmet Aygün'ün istifasına yol açan fiili saldırının spor ruhuna aykırı olduğunu belirtti.

Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor Vakfınca yapılan yazılı açıklamada, 5 Nisan'da oynanan Altınordu müsabakası çıkışında asbaşkan Mehmet Aygün'e fiili saldırıda bulunulduğu hatırlatıldı.

Bu saldırının ardından Aygün'ün görevinden istifa ettiğinin öğrenildiğinin belirtildiği açıklamada, saldırının Antalyaspor'un tarihi ve spor ruhuna aykırı olduğunu vurgulandı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Saldırıyı gerçekleştirenlerin Antalyaspor taraftarlık ruhuna sahip olmadıkları aşikardır. Yönetim kurulu üyelerinin bu tarz eylemler sonucu görevlerini bırakması Antalyaspor'un menfaatlerine zarar vermektedir. Taraftarlar sportif başarı ne olursa olsun görevde bulunan kişilere yönelik saygı duymak zorundadır. Aksi taktirde Antalyaspor kurumlarında bundan sonra görev alacak kişileri bulmakta zorluk yaşanacaktır."

Açıklamada, bu tür olaylarla ilgili gerekli tedbirlerin alınacağı kaydedildi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  spor

  ,

  Antalyaspor

  ,

  istifa

  ,

  yönetim